Czytaj nas każdego dnia!

Jaka jest wartość majątku Heleny Bonham Carter?

Jaka jest wartość majątku Heleny Bonham Carter?

Helena Bonham Carter, lat 55, od połowy lat 80. nieprzerwanie kręci doceniane przez krytyków filmy i programy telewizyjne, ale pamiętne role w "Fight Clubie", filmach Tima Burtona, uniwersum "Harry'ego Pottera" i "Ocean's Eight" sprawiły, że stała się domową sławą. Jej ostatnia rola księżniczki Małgorzaty w hitowym serialu Netflixa "The Crown" przyniosła jej piątą nominację do nagrody Emmy.

Helena Bonham Carter - majątek wynoszący 60 Milionów dolarów

Wystąpiła w ponad 100 projektach telewizyjnych i filmowych i z łatwością porusza się pomiędzy filmami niezależnymi i kinowymi. Według Celebrity Net Worth jej wartość netto jest obecnie wyceniana na 60 milionów dolarów.

Mimo że Bonham Carter jest na szczycie listy wielu pożądanych ról, jej zamiłowanie do przyjmowania ról w mniejszych filmach sprawia, że jej wynagrodzenie jest trudne do obliczenia. "Lady Jane" przyniosła do domu tylko $277,646, "Wings of the Dove" zarobił $17 milionów, "Fight Club" $101,2 milionów, "Charlie and the Chocolate Factor" $475 milionów, "Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2" $1,3 miliarda, "The King's Speech" $427,4 milionów i "Ocean's 8" $297,7 milionów.

Jej wybory wydają się działać na jej korzyść, ponieważ była nominowana do dziewięciu Złotych Globów, dwóch Oscarów, pięciu nagród Primetime Emmy i wielu innych nagród. Jest znana z niezwykłego wyczucia stylu na czerwonym dywanie i podobno kocha modę.

Wczesne życie i kariera

Helena Bonham Carter urodziła się 26 maja 1966 roku w Londynie. Jej rodzice byli psychoterapeutą i bankierem handlowym. Po tym jak odmówiono jej przyjęcia do Cambridge, postanowiła skupić się na aktorstwie. Pierwszą profesjonalną pracę aktorską w reklamie otrzymała w wieku 16 lat.

Jej pierwsze główne role w filmach "Pokój z widokiem" i "Lady Jane" pojawiły się niemal w tym samym czasie, około 1985 roku. W latach 90-tych nadal grała głównie w filmach z epoki, takich jak "Dwunasta noc" i "Skrzydła gołębicy". W 1999 roku zagrała w filmie "Fight Club", dzięki czemu stała się ikoną popkultury. W 2001 roku zagrała w filmie "Planeta małp", gdzie weszła w związek z reżyserem Timem Burtonem.

Harry Potter

Współpraca z Burtonem i "Harry Potter"

Z Burtonem współpracowała jeszcze przy siedmiu innych filmach, w tym "Charlie i fabryka czekolady", "Corpse Bride", "Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street", "Alicja w krainie czarów" i "Alicja w lustrze".

Dołączyła również do obsady "Harry'ego Pottera", gdzie zagrała rolę Bellatrix Lestrange w czterech ostatnich filmach z serii "Harry Potter". Każdy z tych filmów zarobił ponad 900 milionów dolarów na całym świecie.

Więcej na temat filmografii znajdziesz na https://spokeo.pl/filmografia

Życie osobiste

Bonham Carter była w związku z aktorem/reżyserem Kennethem Branaghem od 1994 do 1999 roku. W 2001 roku rozpoczęła swój związek z Burtonem. Dwójka ma dwoje dzieci razem i podobno są w przyjaznych stosunkach. Rozstali się w 2014 roku. Od 2018 roku spotyka się z autorką Rye Dag Holmboe.

Nieruchomość

Bonham Carter posiadała dom w Belsize Park w Londynie, a Tim Burton w końcu kupił dom obok i połączył te dwa razem. Kiedy się rozstali, otrzymała prawo własności do ich poprzedniego domu rodzinnego, podczas gdy Burton przeniósł się w pobliżu do nieruchomości wycenionej na około 14 milionów dolarów.

W 2006 roku para zakupiła wiejski dom w Mill House w Sutton Courtenay, który wcześniej był dzierżawiony przez jej rodzinę.

Bonham Carter z pewnością będzie nadal bawić, przerażać, czarować i zadziwiać publiczność w swoich kolejnych projektach, w tym w brytyjskim serialu telewizyjnym "Call My Agent".

Więcej do przeczytania na https://spokeo.pl/

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy!