Czytaj nas każdego dnia!

Kambodża - egzotyczne wczasy, które zostaną w pamięci każdego turysty

Kambodża - egzotyczne wczasy, które zostaną w pamięci każdego turysty

Pod względem turystycznym Kambodża najbardziej kojarzona jest ze zjawiskowym kompleksem świątyń Angkor Wat. Jednak to jednocześnie miejsce, w którym można wypocząć na rajskich, piaszczystych plażach. O tym wielu z nas zapomina, rozważając możliwość wyjazdu na wakacje do Kambodży.

Odwiedziny nie tylko przy okazji

Egzotyka kusi polskich turystów coraz bardziej. Opuszczamy więc standardowe kierunki turystycznych wojaży, jak Hiszpania, Grecja, Bułgaria czy Włochy i chcemy zobaczyć coraz więcej świata. Kambodża może być sposobem na to, aby zobaczyć coś zupełnie wyjątkowego. Wielu podróżnych odwiedza ten kraj niejako przy okazji, podczas wizyty w Tajlandii czy w Wietnamie. Niemniej Kambodża wczasy to sposób na to, aby wypocząć w pięknych okolicznościach przyrody, a przy tym zwiedzić największe zabytki tego kraju.

Skarby Khmerów

Niegdyś tereny dzisiejszej Kambodży były zamieszkiwane przez lud Khmerów. To jemu zawdzięczamy większość atrakcji w tej części Azji. Wycieczki do Kambodży standardowo skupiają się wokół kompleksu świątynnego Angkor. Został on umieszczony na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kompleks powstał pod koniec VIII wieku, za czasów panowania króla Khmerów Jayavarmana II, który zdecydował o przeniesieniu na ten teren stolicy królestwa. Przez kolejne setki lat następcy wielkiego króla budowali tu swoje świątynie - w efekcie na powierzchni ponad 200 km2 powstał ogromny zespół budynków świątynnych i kaplic. Przed wiekami, bez wątpienia Angkor był jednym z najwspanialszych, najbogatszych i najbardziej okazałych miast nie tylko w Azji, ale i na całym świecie. Do dziś widać jego ogrom, choć świątynie nie oparły się biegowi czasu. Turyści przybywający zwykle o świcie do Angkor Wat rozpoczynają zwiedzanie od Angkor Thom, czyli ostatniej stolicy cesarstwa Khmerów. Przechadzając się po alejach strzeżonych przez posągi demonów i dobrych duchów, dochodzi się do centralnego miejsca kompleksu, czyli świątyni Bayona. Poza murami miasta leży zaś Ta Prohm, odkryta w XIX wieku świątynia, porośnięta gigantycznymi drzewami.

Przepiękne widoki na świątynie roztaczają się z tarasu słoni czy tarasu Króla Trędowatych, gdzie przy okazji można podziwiać ozdoby ścienne. W sumie na terenie Angkor znajduje się prawie pół tysiąca świątyń. To arcydzieło architektury i perła sztuki Khmerów.

Atrakcje stolicy Kambodży

Stolicą Kambodży jest Phnom Penh, miasto które liczy około 2 milionów mieszkańców. Dla turystów godne uwagi są przykłady architektury kambodżańskiej, takie jak Pałac Królewski, Muzeum Narodowe i Srebrna Pagoda. Można wybrać się na rejs po rzece Tonle Sap i obejrzeć krajobraz Phnom Penh z nieco innej strony. Centrum stolicy jest przykładem orientalnej kultury.

Wypoczynek na wybrzeżu Kambodży, w Koh Rong, na przepięknej plaży Long Beach sprawi, że turysta zapomina o całym świecie. Można tu leniuchować, opalać się, a także nurkować - w wodach morskich przy Kambodży kryje się bogactwo fauny i flory. Kraj ten pomimo stosunkowo niewielkiej powierzchni jest miejscem, które ma wiele do zaoferowania turystom z całego świata.

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy! 

 

Warto zobaczyć