Czytaj nas każdego dnia!

Perfumy naturalne - delikatne i zmysłowe

Perfumy naturalne - delikatne i zmysłowe

Mało kto zdaje sobie sprawę, że obecnie sprzedawane perfumy, które występują w drogeriach perfumeryjnych posiadają w sobie wiele szkodliwych substancji. Zawarte w nich toksyny działają negatywnie na naturalny zapach ciała oraz stan skóry. Doskonałym wyjściem z tej sytuacji są naturalne perfumy, które można nabyć lub wykonać samemu, przy pomocy kilku olejków eterycznych.

Naturalne substancje, jakie znajdują się w prawdziwych perfumach produkowane są tylko z wysokiej jakości substancji roślinnych, które pozbawione są toksycznych związków. Stosowanie ich nie przyczynia się do pojawienia żadnych skutków ubocznych na skórze. W przeciwieństwie do zbyt intensywnego zapachu, które wykazują perfumy drogeryjne, naturalne zapachy utrzymują się krócej, są lekkie i delikatne. Nie niszczą ludzkich feromonów.

Naturalne perfumy

Najbardziej istotna różnica jaka występuje pomiędzy naturalnymi perfumami a tymi jakie można dostać w drogerii perfumeryjnej polega na bezpieczeństwie ich bezpośredniego stosowania. Kontakt skóry z syntetycznymi substancjami może wywołać niepożądane reakcje na skórze oraz całym ciele. Ponadto perfumy naturalne są dużo bardziej delikatne i nie drażnią nozdrzy ani spojówek. Naturalne zapachy są zatem bezpieczne oraz lepiej oddziałują na pH skóry.

Czym jeszcze różnią się naturalne perfumy od tych sklepowych? Syntetyczne zapachy, które produkowane są na skalę światową drastycznie zmieniły sposób postrzegania zapachów. Przykładem może być zapach różany, który naturalnie składa się tylko i wyłącznie z jednej wyodrębnionej molekuły, podczas gdy drogeryjne olejki różane mają ich ponad sto. Mimo iż jest ich tak duża ilość, nie wszystkie są oczywiście wyczuwalne, jednak tylko razem mogą tworzyć zadowalający efekt końcowy. Różnicą jest także to, że każdy nawet mniejszy składnik, to zaawansowany związek chemiczny, który może być odtworzony wyłącznie w warunkach laboratoryjnych. Syntetyczne i szkodliwe perfumy produkowane są w wielkich laboratoriach, zaś te naturalne składniki są odpowiednio uprawiane oraz destylowane. Zabieg ten wymaga ogromnego nakładu czasu i narażony jest na wiele niepowodzeń. Ich wartość zatem automatycznie wzrasta. Naturalny kosmetyk, nigdy nie będzie tak intensywny jak ten, który podsycany jest dziesiątkami toksycznych i mocnych składników.

perfumy

Naturalne zapachy są łagodne, wręcz intymne. Nie będą one wypełniać całego pokoju, drażnić nozdrzy przechodniów czy tworzyć tzw. ogona. Specjaliści podkreślają, ze prawdziwe zapachy będą się utrzymywać na skórze nie dłużej niż 5h. Jest to spowodowane właśnie naturalnym składem, który nie jest polepszany utrwalaczami zapachu czy wzmacniaczami jego intensywności.

Perfumy naturalne sklep

Gdzie można dostać naturalne perfumy? Produkty są łatwo dostępne przede wszystkim w sklepach internetowych. Chociaż można je spotkać także w punktach stacjonarnych. Wartość buteleczki naturalnego zapachu może być o dziwo niższa. Wszystko uzależnione jest od wielkości flakoniku. Mimo to znajdą się i takie produkty, których cena będzie wynosić tyle samo co luksusowej perfumy ze znanej na całym świecie marki. Nie należy zatem sugerować się ceną, lecz składem, który w przypadku naturalnych perfum powinien być przede wszystkim prawdziwy. Warto jest więc podjęciem decyzji zasięgnąć opinii w internecie i sprawdzić, które miejsca oferują prawdziwie naturalne produkty. Często bardzo dobrą ofertą mogą pochwalić się wyspecjalizowane w sprzedaży kosmetyków naturalnych sklepy online. Od kilku lat polecanym miejscem jest sklep online DOMIURODA. Sprawdź ofertę na kosmetyki naturalne - https://domiuroda.pl/perfumy-naturalne >>

Perfumy naturalne można także stworzyć samemu w domu przy użyciu kilku olejków eterycznych. Taka mikstura będzie z pewnością oryginalna, a jej zapach nie do podrobienia. Osoba posiadająca samodzielnie stworzony zapach będzie mogła czuć się wyjątkowo. Ogromna ilość naturalnych olejków eterycznych daje możliwość stworzenia naprawdę, niekiedy zaskakujących połączeń zapachowych.

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy!