Czytaj nas każdego dnia!

Jak prawidłowo nakładać sypki podkład mineralny?

Jak prawidłowo nakładać sypki podkład mineralny?

Właściwa aplikacja podkładu mineralnego na twarz wcale nie jest taka trudna. Można ją przeprowadzić na kilka różnych sposobów. Pokrótce opiszę aplikację sypkiego podkładu mineralnego za pomocą każdej z metod.

Aplikacja na sucho

Do nakładania na sucho sypkiego pudru mineralnego, najlepsze będą ścięte na płasko pędzle typu flat top albo pędzle kabułki. Wybierając pędzel typu kabułka, należy zwrócić uwagę na jego rozłożystość. Im będzie szerszy, tym trudniej będzie się nakładać puder na twarz. Tym samym naniesiesz tylko niewielką ilość tego produktu. 

Dobrym pędzlem do aplikacji na sucho sypkiego pudru mineralnego jest pędzel typu kulka ze zbitym włosiem i dłuższą rączką. Aplikacja pudru takim pędzlem da bardzo naturalny efekt, idealnego krycia niedoskonałości twarzy. Powinnaś wiedzieć, iż puder nakładać trzeba kolistymi ruchami. Jednak ta metoda nie jest polecana dla pań, które mają suchą skórę. 

Aplikacja lekko zwilżonym pędzlem

Ten sposób aplikacji pudru sypkiego należy do najbardziej popularnych pośród Pań. Pędzel do nakładania pudru wystarczy zwilżyć w wodzie, a  potem na taki pędzel nakłada się puder. Świetnie, jeśli zwilżasz pędzel atomizerem, wtedy będzie zawsze idealnie zwilżany. Możesz również spryskać całą twarz atomizerem z wodą, a następnie nakładać puder. 

Aplikacja sypkiego pudru, tym sposobem daje dużo lepsze krycie, niż w przypadku aplikacji na sucho. Dowiedz się więcej na https://domiuroda.pl/ >>

Aplikacja mokrym pędzlem

Do aplikacji sypkiego pudru mineralnego na mokro, najlepszy będzie płaski pędzel do płynnego podkładu. Pędzel należy zmoczyć w naczyniu z wodą, a następnie zanurzyć w kosmetyku i nanieść na twarz. Powinnaś wiedzieć, iż  konsystencja pudru zmienia się z sypkiej na półpłynną. 

Nakładany w ten sposób puder daje dużo lepsze krycie, które utrzymuje się na skórze bardzo długo. Dzięki, takiemu nałożeniu pudru mineralnego, możesz być pewna, iż inne kosmetyki nakładane na twarz będą się o wiele lepiej trzymać!

Powinnaś pamiętać, iż puder nakładany w ten sposób zaraz po aplikacji może wydawać się ciemniejszy, lecz po kilku chwilach ten efekt znika.

Aplikacja pudru na skórę pokrytą masłem bądź olejem

Idealnym ratunkiem dla suchej skóry jest nakładanie na twarz masła albo olejów. Puder, który został nałożony na tak przygotowaną skórę twarzy, dużo lepiej się wchłania. Musisz pamiętać o tym, że zarówno masło, jak i olej musi się bardzo dobrze wchłonąć, zanim nałożysz na twarz puder.

Dla lepszego efektu możesz, wykończyć makijaż pudrem transparentnym, wtedy makijaż trzyma się dłużej i delikatnie maskuje zmarszczki mimiczne.

Aplikacja pudru wymieszanego z masłem bądź olejem 

Najpierw musisz, wymieszać sypki puder z masłem bądź olejem. Sama decydujesz o stopniu krycia pudru, im więcej go nasypiesz, tym będzie mocniej krył. Taki podkład bardzo fajnie pielęgnuje skórę twarzy. Ten rodzaj aplikacji najlepiej jest wykonywać palcami bądź gąbeczką do pudru. 

Sypki puder mineralny możesz, aplikować na twarz różnymi sposobami. Najlepiej kryjący moim zadaniem jest sypki puder wymieszany z masłem bądź olejem.

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy!