Czytaj nas każdego dnia!

Klucz dynamometryczny ze wskaźnikiem zegarowym - porównujemy produkty

Klucz dynamometryczny ze wskaźnikiem zegarowym - porównujemy produkty

Klucz dynamometryczny ze wskaźnikiem zegarowym jest przeznaczony do bardzo precyzyjnego dokręcania połączeń gwintowych, a także różnego rodzaju montażu, o dokładnie określonym momencie obrotowym. Tego typu narzędzie polecane jest przede wszystkim dla warsztatów samochodowych oraz serwisów motoryzacyjnych. Jeśli natomiast lubisz majsterkować przy aucie samodzielnie, powinieneś zaopatrzyć się w takie narzędzie, ponieważ zdecydowanie ułatwi Twoje prace warsztatowe. Co więcej, tego typu narzędzie jest bardzo wygodne w użytkowaniu, ponieważ d0 pracy nie potrzeba użycia niemal żadnej siły, a do tego lekko gumowana rękojeść powoduje, że chwyta się je naprawdę pewnie. 

 

Klucz dynamometryczny ze wskaźnikiem zegarowym 3/8" 0-30Nm YT-07832 YATO

Marka YATO przede wszystkim kieruje swoje produkty do profesjonalistów. Jeśli na co dzień pracujesz np. w warsztacie samochodowym lub budowlanym, czy w ogrodnictwie, z pewnością znasz ją doskonale. To co charakteryzuje produkty marki Yato, to niezwykle estetyczne wykonanie produktów oraz duża ergonomia. Taki też jest model YT-07832. Wykonany został w całości z wyjątkowo twardej stali stopowej, dzięki czemu narzędzie to jest niezwykle odporne na działanie wysokich temperatur, ale także na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i zanieczyszczenia. Wygodę pracy zapewnia gumowana rękojeść, dzięki czemu nawet jeśli masz do czynienia ze smarem, chwyt narzędzia jest wyjątkowo pewny. Klucz dynamometryczny ze wskaźnikiem zegarowym YT-07832 może pracować zarówno w prawo, jak i w lewo, a więc przy jego pomocy możesz zarówno dokręcać połączenia gwintowe, jak i je odkręcać. Urządzenie to pracuje w zakresach dla momentu obrotowego od 3 do 30 Nm. Całość zapakowana jest w wygodną walizkę, przez co możliwe jest utrzymanie ciągłego porządku w tym zestawie narzędzi. 

Klucz dynamometryczny zegarowy 3/4" Stahlwille Manoskop 50450080

Firma Stahlwille pochodzi z Niemiec, a narzędzia, które produkuje, obecne są na rynku od ponad stu pięćdziesięciu lat. Nie jest dla Ciebie zapewne zaskoczeniem, że charakteryzuje je niezwykła niemiecka precyzja oraz wysoka jakość, przez co produkty tej marki są bardzo trwałe i wytrzymałe zarówno na działanie wysokich temperatur, jak i różnego rodzaju uszkodzeń mechanicznych. Omawiany klucz dynamometryczny ze wskaźnikiem zegarowym tej marki wyposażony jest w grzechotkę wbudowaną na stałe, umożliwiającą precyzyjne dokręcanie połączeń gwintowych. Co więcej, wyposażony jest w czujnik zegarowy z bierną wskazówką. Urządzenie to pracuje na dwóch skalach jednostkowych Nm oraz ft·lb. Dużym udogodnieniem w trakcie pracy jest fosforyzująca żółta tarcza wyświetlacza zegarowego, dzięki czemu odczytanie wskazań jest bardzo proste i czytelne. Zegar pomiarowy został zabezpieczony dodatkowym pierścieniem ochronnym. Z kolei w niezwykle poręcznej rękojeści, o dużej ergonomii, dzięki gumowanej powierzchni, wbudowany został układ kompensacji siły. Klucz dynamometryczny ze wskaźnikiem zegarowym Manoskop 50450080 umożliwia pomiar prawoskrętny. Dopełnieniem zestawu powinien być dodatkowy produkt w postaci przyrządu kontrolnego perfectControl Nr 7794 lub też stanowiska kalibracyjnego Nr 7706.

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy!