Czytaj nas każdego dnia!

Budujesz halę magazynową? Zaplanuj to!

Budujesz halę magazynową? Zaplanuj to!

Jeśli jesteś inwestorem i planujesz budowę hali magazynowej, z pewnością wiesz jak ważna jest to decyzja dla przedsiębiorstwa. Często jest to decyzja, która wymaga wielu przygotowań, ponieważ źle zaplanowana budowa będzie odbijała się czkawką przez kilka, a czasami nawet kilkanaście kolejnych lat. Funkcjonalna hala, która jest dobrze przygotowana i jest dobrą inwestycją, wymaga dobrego projektu, otrzymania niezbędnych pozwoleń oraz firmy wykonawczej, która ma doświadczenie i renomę na lokalnym rynku. O czym trzeba pamiętać i na co należy się przygotować przed decyzją o zbudowaniu hali namiotowej?

Z całą pewnością najważniejsza jest potrzeba biznesowa; musisz mieć 100% pewności, że hala magazynowa będzie najlepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku. Czy będę magazynował tak dużo towarów, że niezbędna mi hala? Lepiej halę kupić, zbudować od zera, czy wynająć? Jaki rodzaj hali, może np. hala namiotowa, będzie najlepszym rozwiązaniem w obecnej sytuacji? Odpowiedz sobie na te i na inne pytania, a następnie przejdź do punktu drugiego, czyli do wybrania odpowiedniego wykonawcy projektu.

Jest to kluczowy wręcz aspekt inwestycji w halę magazynową. Firma z doświadczeniem i wieloma projektami na swoim koncie np. www.halenamiotowe.com.pl to gwarancja sukcesu przedsięwzięcia. Fachowcy z takich firm pomogą Ci dopasować rodzaj oraz rozmiar hali, pomogą ze wszelką dokumentacją administracyjną i projektową (rzuty, obliczenia, przekroje, dane techniczne, model koncepcyjny itp.) oraz oczywiście w profesjonalny sposób wykonają samą halę. Najlepszym wyznacznikiem dobrego producenta i wykonawcy hal jest opinia zadowolonych klientów oraz szeroki wachlarz usług i produktów.

Jeśli masz więc pewność, że hala magazynowa jest optymalnym rozwiązaniem dla Twojego biznesu, a także znalazłeś właściwe przedsiębiorstwo, które spełni Twoje wymogi, przygotuj następujące dane niezbędne do realizacji zamówienia. Najpierw zastanów się jaki ma być charakter i przeznaczenie budynku oraz jakie rozmiary. Przemyśl wszystkie nieprzewidziane wydarzenia i wydatki i spróbuj uwzględnić je w kosztorysie, we współpracy z wykonawcą projektu.

Namioty Pneumatyczne

Koniecznie zaplanuj budżet tak precyzyjnie jak się da. Uwzględnij wszystkie możliwe czynniki, które mogą mieć wpływ na zwiększenie się kosztu całej inwestycji, np. nierówność terenu czy zwiększona odporność ścian i dachu hali, np. jeśli będziesz przechowywać w niej materiały łatwopalne albo niebezpieczne. Pójdź też do odpowiedniego organu władzy terytorialnej (np. do Urzędu Miasta lub do Starostwa) i zbierz niezbędne informacje dot. pozwoleń i zgód administracyjnych.

W następnym kolejności, ramię w ramię z wykonawcą, po prostu… zbuduj halę magazynową i korzystaj z niej. Hale magazynowe mają szereg zalet i przy odpowiednim przygotowaniu i wybraniu właściwego partnera budowlanego, na pewno skorzystasz z nich Ty oraz Twoje przedsiębiorstwo. Jeżeli dalej się zastanawiasz, co będzie najlepszym rozwiązaniem, sprawdź konfigurator hal magazynowych w którym sprawdzisz dostępne opcje: https://www.halenamiotowe.com.pl/hale-magazynowe-namioty-magazynowe/

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy!