Czytaj nas każdego dnia!

5 korzyści płynących z regularnego uprawiania seksu

5 korzyści płynących z regularnego uprawiania seksu

Wydawać by się mogło, że o seksie wiemy już wszystko, tymczasem coraz to nowsze badania udowadniają, jak bardzo się mylimy. Udane pożycie seksualne wpływa zarówno na nasze samopoczucie, dobre relacje w związku, a nawet efektywność w pracy! Jak to wszystko możliwe? Sprawdźmy, jakie korzyści mogą płynąć z regularnego uprawiania seksu.

1. Udany seks na poprawę nastroju

Dopada Cię przygnębienie lub stres przez co tym bardziej nie masz nastroju na miłosne igraszki? Czasami warto się przełamać, bo jak się okazuje, stosunek seksualny znaczącą wpływa na poprawę naszego samopoczucia, jest to nawet widoczne gołym okiem! Po udanej nocy nie tylko stajemy się pewniejsi siebie, ale i błyszczą nam się oczy, a malkontenctwo odchodzi w zapomnienie. Wszystko to dzięki endorfinom i serotoninie, czyli tzw. hormonom szczęścia.

2.  Seks sprawia, że stajemy się efektywniejsi

Jaki związek może mieć seks i praca? Według danych najwięcej romansów, bo aż 60% odbywa się właśnie w miejscu pracy. Tym razem nie o romansowanie jednak chodzi, a o naszą produktywność. Badania wykazują, że krótka przerwa na seks pozwala nam się lepiej odprężyć i jednocześnie pobudza mózg do intensywniejszej pracy, dzięki czemu stajemy się znacznie efektywniejsi. Co ciekawe, badania potwierdzają także, że osoby częściej kochające się ze swoimi partnerami, zarabiają więcej niż te, które kochają się jedynie sporadycznie.

3. Kochaj się częściej, wyglądaj lepiej

Marzysz o gładkiej i jędrnej skórze? Nie musisz koniecznie stosować drogich preparatów drogeryjnych. Dotyk, a dokładniej mówiąc pocałunki oraz pieszczoty wykazują zbawienne działanie dla naszej skóry. Jak się bowiem okazuje igraszki pobudzają produkcję estrogenu, który jest odpowiedzialny za stan skóry i włosów. Odpowiednia ilość estrogenu sprawia, że ciało staje się jędrne, a włosy mocne i lśniące. Co więcej, podczas seksu krew krążąca w ciele dostaje się do wszystkich komórek tym samym dotleniając je i pobudzając ich działanie.

4. Zapomnij o dolegliwościach bólowych

Ból głowy wbrew pozorom nie musi być powodem do rezygnacji z przyjemności. Jak to możliwe? Seks pomaga złagodzić całe mnóstwo dolegliwości bólowych, stając się jednocześnie jednym z najlepszych lekarstw przeciwbólowych. Trudno w to uwierzyć? Wystarczy to przetestować! Poziom endorfin, który wzrasta w trakcie aktu miłosnego sprawia, że od razu poprawia się nasze samopoczucie, a receptory bólu są blokowane. W ten sposób możemy poradzić sobie m.in. z migreną. Warto dodać, że częste stosunki seksualne poprawiają także odporność organizmu, gdyż podczas seksu w ciele wzrasta liczba leukocytów, które stanowią naturalną ochronę przed infekcjami. Osiągnąć orgazm możemy także przy użyciu gadżetów erotycznych

5. Seks zamiast gimnastyki

Na co dzień trudno zmotywować się do aktywności fizycznej, zwłaszcza gdy nie jesteśmy fanami ćwiczeń. Jeżeli zależy nam na utrzymaniu nienagannej sylwetki, to wystarczy kochać się regularnie. Seks stanowi bowiem połączenie gimnastyki z ćwiczeniami rozciągającymi, a nawet siłowymi. Podczas jednego stosunku spalić możemy nawet 400 kcal! Ta liczba zwiększy się, o ile będziemy bardziej aktywni w czasie zbliżenia, dlatego też warto testować różne, nowe pozycje.

Osoby, które regularnie uprawiają seks są nie tylko zdrowsze, ale i szczęśliwsze. Nic tak nie odpręża ciała i umysłu jak upojna noc, której efektem jest orgazm. Nie zapominajmy także, że seks to jednocześnie wyraz naszych uczuć do drugiej osoby. Nic tak nie cementuje bliskości psychicznej, jak bliskość fizyczna. A co najważniejsze: seks jest przyjemny dla każdego z partnerów, to więc najprostszy sposób by połączyć przyjemne z pożytecznym

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy!