Czytaj nas każdego dnia!

9 najfajniejszych gadżetów dla podróżnika

9 najfajniejszych gadżetów dla podróżnika

Gadżety dla podróżnika niekoniecznie będą przydatne podczas każdej podróży, ale pomimo tego idealnie sprawdzą się jako prezent dopasowany do zainteresowań takich osób. Jeśli więc mieliście problem z wyborem urodzinowej niespodzianki dla obieżyświatów, przeczytajcie koniecznie naszą gotową listę pomysłów.

Latarka

Każdy podróżnik chodzący po górach, czy też spędzający wakacje na biwaku, potrzebuje latarki. Najlepiej, jeśli będzie na baterie bądź dynamo. Nie musi być największych rozmiarów — ważne, aby dawała dobre światło.

Scyzoryk

Uniwersalny zestaw “narzędzi” - Warto sprawdzić, czy posiada takie funkcje jak: nóż, piłka do drewna, otwieracz do konserw, nożyczki, śrubokręt — są to podstawowe rzeczy w scyzoryku, przy wyborze kieruj się zasadą “im więcej, tym lepiej”.

Powerbank

Szczególnie ważny, kiedy brak dostępu do prądu. Zwróć uwagę na trwałość materiału, z jakiego został wykonany oraz pojemność baterii. Pamiętaj również, aby nie miał zbyt dużych rozmiarów — podróżnikom zazwyczaj zależy oszczędności miejsca w plecaku.

Naczynia do jedzenia

Tak, każdy podróżnik potrzebuje naczyń na wyprawę do lasu, w góry czy też na biwak pod namiotem. Taki zestaw powinien być lekki i zawierać w sobie głęboki i płaski talerz, dodatkowo łyżkę oraz widelec. Warto, aby w naczyniach można było gotować. Najlepsze modele będą łączyć wszystkie elementy w jedną bryłę, którą łatwo spakować.

Odzież termiczna

Bardzo ważny element garderoby górskich piechurów, zwłaszcza zimą. Z jednej strony zapewnia ciepło, a z drugiej odpowiednio odprowadza nadmiar wilgoci (potu). Możecie kupić jednocześnie koszulkę i spodenki, bądź jako pojedyncze elementy.

Skarpetki

Choć może to się wydać dziwne, ale podróżnicy na pewno nie pogardzą dobrymi skarpetkami. Istnieją specjalnie dedykowane do butów trekkingowych, wysokie, niskie oraz zimowe. Dowiedz się, jakie ma potrzeby osoba, którą zamierzasz obdarować, z pewnością ucieszy się po otwarciu prezentu.

Koc

Bardzo pomocny, jeśli turysta ma ochotę odpocząć po trudach pieszych wędrówek, np. Podczas chwili przerwy będąc na szlaku po Czeskiej stronie Karkonoszy, dążąc do celu jakim może być ścieżka w chmurach. Czechy i ich góry posiadają mnóstwo miejsc, w których warto zostać na dłużej, jeśli więc Twój prezent ma być dla osoby, która spędza tam każdy urlop, koniecznie sprezentuj mu taki koc. Zwróć uwagę, aby był z jednej ze stron, odporny na brud oraz wilgoć.

Termos

Nie zawsze jest możliwość zjedzenia bądź wypicia czegoś ciepłego w czasie podróży. Z pomocą przychodzą termosy — zarówno do jedzenia, jak i do np. herbaty. Dowiedz się czego bardziej potrzebują Twoi podróżnicy.

Statyw

Są takie widoki, które chcemy zostawić w pamięci na dłużej i mamy taką możliwość dzięki aparatom — jednakże nie zawsze znajdą się osoby, które można prosić o zrobienie zdjęcia. Dla takich podróżników idealnym prezentem będzie mały statyw z ruchomymi nóżkami. Niewielkie rozmiary i wyginające się w nich nogi sprawią, że zdjęcia będą idealne w każdym miejscu. Należy nadmienić, że niektóre modele posiadają specjalne uchwyty, dzięki którym można przyczepić aparat do np. drzewa.

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy! 

 

Warto zobaczyć