Czytaj nas każdego dnia!

Na co zwracać uwagę, wybierając się po raz pierwszy do Gdańska?

Na co zwracać uwagę, wybierając się po raz pierwszy do Gdańska?

Wycieczka do Gdańska może być zarówno ciekawą przygodą, podczas której wypoczniemy i zrelaksujemy się, jak i utrapieniem, jeśli źle się do niej przygotujemy. Na pewno nam wszystkim zależy, żeby jednak ten pierwszy scenariusz okazał się prawdziwy. Co więc należy zrobić, aby to osiągnąć?

Wystarczy odpowiednio zaplanować swój urlop, by żadna przykra niespodzianka nas w Gdańsku nie zaskoczyła. Dzisiejszy artykuł powstał z myślą o wszystkich, którzy po raz pierwszy wybierają się do grodu Neptuna i chcieliby zaczerpnąć nieco praktycznej wiedzy, która pomoże im odpowiednio przygotować się do tego wyjazdu.

Kluczowym kryterium wyboru jest komfort hotelu w Gdańsku. Źródło: https://hotelhanza.pl/

1. Jak wybrać hotel w Gdańsku?

Pierwszą i zasadniczą kwestią, którą warto poruszyć, jest kwestia hotelu, w którym spędzimy nasz urlop. Pamiętajmy, że Gdańsk jako miasto turystyczne posiada naprawdę pokaźną ilość miejsc noclegowych. Nie każde z nich jednak nadaje się do tego, żeby zarezerwować w nim pokój.

W kontekście noclegu nad morzem w Gdańsku powinny nas interesować wyłącznie obiekty o dobrej renomie, umiejscowione w korzystnych lokalizacjach oraz w przystępnych wariantach cenowych. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, czy dane miejsce posiada własną strefę relaksu – to jest strefę SPA, sauny czy tez salon masażu. Ciekawą kwestią jest również restauracja działająca przy obiekcie.

Nie da się ukryć, że najbardziej pożądanymi hotelami przez odwiedzających Gdańsk, są te położone na Starym Mieście lub w jego okolicach. To właśnie tutaj można zjeść najlepiej w Gdańsku, znaleźć hotele cztero- oraz pięciogwiazdkowe, oddać się relaksowi i mieć blisko do każdego miejsca w Trójmieście.

 

 2. Jak rozplanować atrakcje?

Podczas urlopu ważne jest również to, by rozsądnie gospodarować czasem. To właśnie on jest dla nas najważniejszy, bowiem to on składa się na nasz urlop, którego już nie odzyskamy. Korzystajmy więc z niego przemyślanie – tak, byśmy nie musieli później żałować.

Jeśli jedziemy do Gdańska, to pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zwiedzić, jest oczywiście ulica Długa oraz wszystkie jej podlegające mniejsze, zabytkowe uliczki Starego Miasta. To tutaj w wakacje najwięcej się dzieje – można spędzić czas spacerując, jedząc w wyśmienitych restauracjach, napić się piwa w słynnych barach i pubach, czy po prostu – posłuchać miejscowych skrzypków.

Kolejną ważną atrakcją powinien być wypad na plażę. Brzeźno oraz Jelitkowo zachęcają turystów do odwiedzin, opalania i kąpieli w ciepłej wodzie. Przy plażach działa cała wakacyjna infrastruktura, gdzie będziemy mogli zjeść smażonego dorsza, gofra z owocami czy lody. Tutaj również kupimy gadżety plażowe oraz zabawki.

Na końcu – jeśli nasz urlop jest urlopem weekendowym, powinniśmy udać się do Parku Oliwskiego oraz do ZOO. To dwa podstawowe punkty podczas każdej wyprawy do Gdańska, które po prostu należy zaliczyć.

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy!