Czytaj nas każdego dnia!

Biżuteria, która zachwyca – jaki pierścionek zaręczynowy wręczyć ukochanej?

Biżuteria, która zachwyca – jaki pierścionek zaręczynowy wręczyć ukochanej?

Pierścionek zaręczynowy to najważniejsza biżuteria na palcu ukochanej. Sprawdzamy, jaki wybrać, by zachwycał obdarowaną i wszystkich wokół.

Wybór pierścionka zaręczynowego jest dużym wyzwaniem dla każdego mężczyzny. Ważne jest przecież to, by biżuteria zachwyciła ukochaną, przecież ma ją nosić przez całe życie. Warto zapoznać się z najnowszymi trendami, zanim podejmie się decyzję. Wystarczy sprawdzić, jakie modele są teraz na czasie, korzystając ze stron internetowych sklepów z biżuterią, np. W.KRUK. Wówczas można zaoszczędzić sporo czasu i nie trzeba biegać po galeriach, by zobaczyć, jakie wzory są na czasie.

Na początku wybierz kruszec

Najbardziej klasycznym pierścionkiem jest ten wykonany z żółtego złota. Jednakże nie każda kobieta lubi złoto. Jeśli zauważysz, że biżuteria, którą nosi ukochana, jest przede wszystkim srebrna bądź z białego złota, warto rozważyć ten właśnie kruszec. Złoty pierścionek będzie doskonale pasował do tradycjonalistek, z kolei białe złoto ujmuje swoją szlachetnością. Złoto różowe to coś dla miłośniczek biżuterii i stylu vintage. Srebro jest mniej szlachetne niż złoto, więc sprawdzi się w przypadku pań, które nie przepadają za drogimi dodatkami.

Jaki kamień będzie najlepszy?

Kamień szlachetny, który króluje, jeśli chodzi o pierścionki zaręczynowe, to oczywiście diament, który jest bardzo trwały i ma symbolizować trwałość związku oraz wieczną miłość. Do tego kamień ten pięknie lśni i zawsze prezentuje się zachwycająco, bowiem jest odporny na uszkodzenia, zmatowienie czy zarysowanie. Biżuteria z diamentem z pewnością jest najbardziej uniwersalna, więc jeśli mamy wątpliwości co do preferencji ukochanej, to ten wybór będzie najlepszy, nie bez powodu Marylin Monroe śpiewała niegdyś, że „diamenty są najlepszym przyjacielem dziewczyny”.

Ciekawą propozycją jest też szafir. Pierścionki z tym niebieskim kamieniem wypromowała niegdyś księżna Diana. Szafir symbolizuje czystość i nieśmiertelność. Kobiety, które lubią wyróżniającą się biżuterię, z pewnością chciałyby mieć pierścionek z czerwonym rubinem. Kamień ten symbolizuje miłość, odwagę i siły witalne. Biżuteria ze szmaragdami jest mało popularna, a szkoda, bowiem pierścionek ozdobiony tymi kamieniami prezentuje się naprawdę ciekawie – nie bez powodu szmaragdy były tak uwielbiane niegdyś przed królów, którzy ozdabiali nimi korony. Rzadziej spotykane są pierścionki z cytrynem, topazem, granatem, opalem czy polskim bursztynem. Jeśli wiemy, że ukochaną lubi któryś z nich, bądź będzie do niej pasowała ich barwa – to biżuteria nimi ozdobiona będzie strzałem w dziesiątkę.

Wzór tradycyjny czy nowoczesny?

Jeśli przyszła narzeczona lubi delikatną biżuterię, to najlepiej sprawdzi się klasyczny złoty krążek z niedużym kamieniem. Taki wzór uznawany jest także za najwygodniejszy, co jest szczególnie ważne w przypadku pierścionka zaręczynowego, który ciągle ma się na palcu. Panie, które jednak uwielbiają nowoczesność, z pewnością będą wolały coś oryginalnego, jak pleciony pierścionek ozdobiony w kilku miejscach kamieniami, z ozdobnym koszyczkiem, w którym umieszczony jest np. kamień itp. Miłośniczki stylu vintage zapewne chciałyby, by ich biżuteria była nieco większa, bardziej kolorowa i wyglądała na starszą.

Artykuł sponsorowany

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy!