Czytaj nas każdego dnia!

W czym pomaga stomatologia estetyczna?

W czym pomaga stomatologia estetyczna?

Piękny uśmiech pozwala zjednać sobie ludzi, dodaje pewności siebie i podnosi samoocenę. Z ładnymi zębami uśmiechamy się częściej i chętniej, co przekłada się też na relacje z innymi ludźmi. Upiększanie uśmiechu jest ważną sprawą. Z tej oferty korzysta mnóstwo osób. Dlatego właśnie powstała gałąź medycyny nazywana stomatologią estetyczną. Zabiegi wykonywane w jej ramach pozwalają pozbyć się niedoskonałości, a także poprawić wygląd zębów.

Stomatologia estetyczna - czy to dla mnie?

Dla kogo jest stomatologia estetyczna? Dla każdej osoby, która nie czuje się dobrze i pewnie ze swoimi zębami i chciałaby poprawić ich wygląd. Dla każdego, kto ma kompleksy związane z uśmiechem. Komfort uśmiechania się w każdej sytuacji, bez zmartwień, że uśmiech nie prezentuje się dobrze, jest naprawdę ogromny. Choć zabiegi stomatologii estetycznej są dość kosztowne, stanowcza większość pacjentów uważa wydane na nie pieniądze na bardzo dobrze zainwestowane.

Jeśli chodzi o tę szczególną gałąź medycyny, jaką jest stomatologia estetyczna Kraków ma coraz więcej do zaoferowania. Można udać się do jednej z wielu prywatnych klinik, a także skorzystać z zabiegu refundowanego, jakim jest ściąganie kamienia nazębnego.

Najpopularniejsze zabiegi stomatologii estetycznej

Stomatologia estetyczna ma wymiar nie tylko, jak wskazuje nazwa, estetyczny, ale i zdrowotny. Ubytki w uzębieniu nie pozwalają dostatecznie dobrze rozcierać pokarmu, zęby się krzywią, a kamień nazębny sprzyja chorobom dziąseł. Niemal każdy zabieg mający na celu upiększenie uśmiechu ma więc także wymiar medyczny. Jakie zabiegi w ramach stomatologii estetycznej wykonuje się najczęściej?

wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Przywracanie zębom pierwotnej bieli lub poprawianie ich naturalnego odcienia tak, by był bardziej zbliżony do ideału, to jeden z absolutnie najczęstszych zabiegów. Szczególnie popularna jest metoda nakładkowa - wymaga ona noszenia przez kilka godzin dziennie na zębach specjalnej, dopasowanej do nich nakładki wypełnionej wybielającym żelem. 

Piaskowanie

Piaskowanie i ściąganie kamienia poprawia koloryt zębów, który został zaburzony przez odkładający się osad. Dokładne usunięcie nagromadzonego kamienia to nie tylko piękniejszy odcień, ale też zdrowsze dziąsła.

Zakładanie licówek i koron

W przypadku zębów, które uległy ukruszeniu, uszkodzeniu, szkliwo na nich starło się i zużyło, stosuje się najczęściej licówki oraz korony. Licówki są bardzo cienkimi, porcelanowymi nakładkami, a korona to bardziej trwała metoda nadbudowy zębów. Dzięki tym metodom można skutecznie skorygować kształt zębów i ich odcień.

Czy ortodoncja to też stomatologia estetyczna?

Niektórzy zaliczają do stomatologii estetycznej także ortodoncję. Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że proste, równe zęby i prawidłowy zgryz bardzo mocno wpływają na wygląd uśmiechu, a często też całej twarzy. Ortodoncja służy jednak także poprawie mechaniki żucia, czy też zapobieganiu nadmiernemu ścieraniu się zębów. Stomatologia, klasyczna i estetyczna, a także ortodoncja to uzupełniające się dziedziny.

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy!