Czytaj nas każdego dnia!

Laserowe usuwanie tatuaży - najskuteczniejsza metoda na niechciane malunki!

Laserowe usuwanie tatuaży - najskuteczniejsza metoda na niechciane malunki!

Wiele osób na różnych etapach życia decyduje się na zrobienie sobie tatuażu. Niektóre mają być tylko ozdobą, inne niosą ze sobą konkretny przekaz. Podejmując decyzję o trwałym nadruku na swojej skórze, trzeba być pewnym, że w przyszłości nie będzie nam on przeszkadzał. Niestety, dość często po jakimś czasie okazuje się, że tatuaż chciałoby się usunąć, albo zakamuflować.

Usuwanie tatuaży - czy to możliwe?

Jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu usunięcie tatuażu zaliczało się do kategorii: "niemożliwe". Osoba posiadająca niechciany malunek na skórze mogła liczyć jedynie na jego przerobienie przez tatuażystę, lub pogodzenie się z tym, że pozostanie on na całe życie. Rozwój technologiczny, w tym także w sferze medycyny estetycznej sprawił, że dziś pozbycie się tatuażu jest nie tylko możliwe, ale także całkowicie bezpieczne i stosunkowo łatwo dostępne. Najlepsze efekty osiąga się dzięki działaniu nowoczesnych laserów. Skutecznie likwidują malunek, nie pozostawiając na skórze blizn.

laserowe usuwanie tatuaży

Laser Discovery Pico stosowany w zabiegach usuwania tatuażu.  Fot. klinikamurano.com,

Usuwanie tatuaży w Klinice Murano - co musisz wiedzieć?

Nowoczesne urządzenie w połączeniu z pracą wykwalifikowanego specjalisty przynosi rewelacyjne efekty. Laser to jedno z najbardziej pożądanych - bo najskuteczniejszych - urządzeń wykorzystywanych w zabiegach medycyny estetycznej. Dzięki niemu można skutecznie poprawiać urodę, ale także doskonale usuwać tatuaże. Urządzenie, którym posługują się specjaliści z Kliniki Murano, to sprzęt najnowszej generacji, dzięki któremu usuwa się wszystkie rodzaje tatuaży - zarówno profesjonalne, jak i amatorskie, a także makijaż permanentny. Działanie lasera jest bardzo proste - impulsy świetlne po prostu rozbijają barwnik tatuażu. Część cząsteczek jest wchłaniana i niwelowana przez układ immunologiczny, reszta jest usuwana z ciała zewnętrznie, w postaci strupków. Metoda jest bardzo skuteczna i nie pozostawia blizn.

Przygotowanie do zabiegu usuwania tatuażu i jego przebieg

Podstawą do wykonania zabiegu jest ustalenie braku przeciwwskazań do zabiegu z wykorzystaniem lasera. Skóra poddana działaniu impulsów świetlnych nie powinna być w żaden sposób podrażniona - dlatego zaleca się powstrzymanie od opalania przez co najmniej miesiąc przed zabiegiem.

Sam zabieg jest bardzo prosty - lekarz przesuwa głowicę urządzenia laserowego po obszarze skóry z tatuażem, a impulsy świetlne rozbijają barwnik. W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać dyskomfort - pieczenie, lekki ból czy uczucie kłucia, jednak odczucia te są niwelowane przez system chłodzący skórę, w jaki wyposażony jest laser. Po zabiegu na skórę nakładany jest opatrunek, a pacjent nie wymaga rekonwalescencji. Miejsce pozabiegowe należy nawilżać i natłuszczać, a także chronić przed promieniowaniem UV. Po regeneracji skóra w miejscu zabiegu wygląda tak samo dobrze, jak inne partie ciała.

Więcej...

MURANO Klinika Dermatologii, Medycyny Estetycznej, ul. Pokorna 2 lok. U8 00-199 Warszawa. tel. 22 252 82 82.

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy! 

 

Warto zobaczyć