Czytaj nas każdego dnia!

Kołyska w pokoju rodziców

Kołyska w pokoju rodziców

Sypialnia rodziców do tej pory należała tylko i wyłącznie do nich, jednak po narodzinach dziecka często jest miejscem dla trzech osób. Wiadomo, że każda początkująca mama obawia się o swoje maleństwo, dlatego pragnie je mieć na wyciągnięcie ręki, stąd też nawet spanie razem będzie wchodziło w grę. Oczywiście, pojawia się tutaj obawa o przygniecenie malucha, dlatego doskonałym rozwiązaniem będzie kołyska.

Kołyska dla dziecka

Kołyska wysokiej jakości to nie tylko delikatny ruch, ale przede wszystkim maksymalne bezpieczeństwo dla malucha. Młodzi rodzice obawiają się różnego rodzaju nowości, ponieważ bardzo boją się o swoje dziecko. Jednak inwestowanie w produkt taki jak kołyska drewniana będzie w stanie zagwarantować spokojne noce. Początkowo maluch potrzebuje ogromnej dawki poczucia bezpieczeństwa, ponieważ znajduje się w obcym świecie, jednocześnie pragnie mieć styczność z bodźcami, które już doskonale zna. Jednym z nich jest delikatne kołysanie, z tego właśnie powodu kołyska sprawdza się praktycznie zawsze. Wielu rodziców rozważa jej zakup w momencie, gdy pojawia się kolka, czy też ząbkowanie. Jednak z powodzeniem można pozwolić sobie na jej obecność od pierwszych dni życia malucha. Właściwie dobrana kołyska dla dziecka nie tylko ukołysze do snu, ale wspomoże prawidłowy rozwój układu nerwowego.

Kołyska drewniana dla dziecka

Kołyska dla dziecka jak ją wybrać?

Na rynku znajdują się kołyski, które poruszają się na boki, ale całkowitą nowością jest kołyska DREAMER ™, która buja się wzdłuż ciała dziecka. Oczywiście producent doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że to dość niespotykana praktyka, jednak wieloletnie badania pokazały, że naśladowanie ruchu kołysania w ramionach ma pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Z tego powodu kołyska DREAMER ™ sprawdza się idealnie. Ponadto posiada ona również funkcję bujaka, dzięki czemu kołysze się również na boki. To innowacyjne rozwiązanie sprawia, że można ją ustawić zarówno przy samych meblach czy łóżku rodziców jak i wtedy będzie bujała się wzdłuż ciała dziecka, czy też zmodyfikować tworząc bujak i wtedy delikatnie odsunąć, by umożliwić jej poruszanie się.        Specjalistyczny mechanizm gwarantuje, że wszystko cichutko się porusza i nie skrzypi, to ważne, ponieważ wielu rodziców obawia się skrzypienia. Zwłaszcza jeśli chodzi o kołyski z drewna. Tutaj nie ma ku temu żadnych obaw, dlatego kołyska dla dzieci DREAMER™ cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Decydując się na taki zakup, należy mieć świadomość, że będzie ona służyła co najmniej kilka miesięcy. Dlatego inwestycja okaże się trafiona, gdyż wspomoże w przypadku kolki, czy późniejszego ząbkowania. Dzieci bardzo często miewają trudności z zaśnięciem, zwłaszcza przebudzone w nocy, dlatego kilka ruchów kołyską będzie działało zbawiennie. Od jakiegoś czasu kołyski wracają do łask, dlatego warto podjąć się zakupu, gdyż wbrew pozorom będzie się z niej korzystało znacznie częściej, niż ktoś początkowo zakłada. Ponadto posiadanie jej jest niezwykle wygodne dla rodziców, gdyż zwiększa ich poczucie odpowiedzialności, ale także bezpieczeństwa. To istotne, ponieważ spokojny rodzic to również spokojne dziecko.

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy!