Czytaj nas każdego dnia!

Digital Signage - elektroniczna komunikacja wizualna

Digital Signage - elektroniczna komunikacja wizualna

 

Najbardziej widocznym elementem systemu Digital Signage jest monitor, na którym wyświetlają się reklamy. Jednak na ten system informacyjno-reklamowy składa się wiele elementów, jak choćby zarządzanie treścią czy urządzeniami. Digital Signage staje się coraz bardziej popularne, ale niewiele osób wie, na czym dokładnie polega ten system. Przede wszystkim to świetny sposób na szybkie i efektywne dostarczenie treści informacyjnej lub reklamowej odbiorcy.

Na czym polega system Digital Signage?

Pewnie kojarzysz te ogromne ekrany umieszczone na Times Square? To właśnie one, dzięki Digital Signage, wyświetlają odpowiednie treści informacyjne i reklamowe. Wielkość monitora zależy od tego, gdzie zostanie umieszczony i jakie treści będzie prezentować. Takie profesjonalne monitory są zaprojektowane do ciągłej pracy, treści są odpowiednio skalowane do rozmiaru wyświetlacza i dystrybuowane do odbiorników.

Istnieje również możliwość umieszczenia ekranów dotykowych. Takie rozwiązania są odpowiednie, kiedy dochodzi do interakcji między treścią a odbiorcą. To wszystkie te panele, które pozwalają na wyszukiwanie informacji i zapoznanie się z menu.

Należy pamiętać, że Digital Signage to nie tylko obraz, ale też dźwięk. Takie rozwiązania sprawdzają się w salach konferencyjnych czy koncertowych.

zarządzanie urządzeniami

Digital Signage - system zarządzania treścią

System ten jest skutecznym sposobem na komunikację z odbiorcą. Oprogramowanie Digital Signage pozwala zaplanować i dostarczyć treść na odpowiednie monitory w odpowiednim czasie. System daje możliwość dostarczania zróżnicowanych treści, w zależności od tego, gdzie znajdują się poszczególne monitory.

Zaawansowane ustawienia zarządzania treścią pozwalają na dopasowanie wyświetlanej reklamy do cech odbiorcy. Pomaga to jeszcze lepiej dopasować odpowiedni produkt do targetu. Ekran może też reagować na ruch, wzbudzając zainteresowanie w odpowiednim czasie.

Takie panele, które zostają wykorzystane w systemie Digital Signage, są odpowiednio dostosowane do pracy nawet w ekstremalnych warunkach. Firmy zajmujące się instalowaniem tego typu sprzętów jak np. instalacje.nautilus.net.pl oferują odpowiednie uchwyty i stojaki, aby zapewnić bezpieczeństwo.

Sterowanie systemem i jego zaawansowanie zależy przede wszystkim od potrzeb klienta. Specjalne moduły umożliwiają stworzenie zarówno skomplikowanych, jak i prostych struktur, które pozwalają zarządzać treścią i urządzeniami.

Digital Signage - zarządzanie urządzeniami

System pozwala nie tylko odpowiednio dopasowywać treść i nią zarządzać, ale też kontrolować urządzenia. Te nowoczesne systemy monitorują stan urządzeń. W odpowiednim momencie pojawiają się ostrzeżenia do operatora lub dochodzi do wyłączenie urządzenia, jeśli jest to konieczne.

System Digital Signage to nowoczesne rozwiązanie przeznaczone do użytku profesjonalnego. Zapewnia efektywne dostarczenie informacji i treści reklamowych odbiorcy w centrach handlowych, dworcach czy lotniskach.

Więcej informacji o Digitial Signage i innych usługach firmy Nautilus znajdziesz na stronie Instalacje Nautilus.

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy! 

 

Warto zobaczyć