Czytaj nas każdego dnia!

Dlaczego warto spędzić Boże Narodzenie w Zakopanem?

Dlaczego warto spędzić Boże Narodzenie w Zakopanem?

Święta kojarzą się z rodzinną atmosferą, zapachem czerwonego barszczu i choinki, kolędami oraz mrozem, który potrafi pięknie udekorować okna każdego domu. Niestety, zanim wszyscy usiądziemy przy wigilijnym stole, najpierw trzeba… No właśnie. Posprzątać mieszkanie, kupić prezenty, ulepić miliony pierogów, które w pocie czoła będzie jeść cała rodzina. Oczywiście nie może przy tym zabraknąć… mycia okien. Co jeśli powiem ci, że nie musisz przechodzić tego przedświątecznego horroru?

Wyjazd Bożonarodzeniowy niekoniecznie do cioci

Są i tacy, którym nieco bardziej poszczęściło się w życiu. Wielu udaje się uniknąć świątecznych przygotowań, ponieważ Boże Narodzenie spędzają w zupełnie innym mieście, jadąc w odwiedziny do bliskich. Jak jednak wiadomo… z rodziną dobrze wychodzi się tylko na zdjęciu.

Będąc mimo wszystko w obcym domu, nie masz chwili prywatności, ciekawska ciocia dopytuje ciągle, kiedy się ustatkujesz albo niedyskretnie narzeka na obecną drugą połówkę, kolacja nie może obejść się bez nietaktownego komentarza odnośnie twojego ubioru, samochodu, psa czy życia w ogóle. No ale podsumowując… Zawsze mogło być gorzej.

Boże Narodzenie w Zakopanem? Ale jak to?

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby mogło być zdecydowanie lepiej! W święta nie tylko powinno się odpoczywać, dobrze zjeść i spotkać z rodziną, ale przede wszystkim spędzić miło czas. Właśnie dlatego w tym roku odrzuć wszelkie stereotypy dotyczące Bożego Narodzenia i zdecyduj się na śmiały krok. Dziś święta można spędzić gdziekolwiek. Dzięki temu nie tylko nie musisz martwić się o to, czy ciocia będzie wystarczająco z ciebie zadowolona.

Warto poczuć magię Bożego Narodzenia w prawdopodobnie najbardziej świątecznym miejscu w Polsce – w Zakopanem.

Apartamenty w Zakopanem: zmień otoczenie

Jeśli czujesz, że święta nie cieszą cię już tak jak kiedyś, bardzo dobrym pomysłem będzie zmiana otoczenia oraz wynajęcie apartamentu w Zakopanem. Zmiana perspektywy może sprawić, że jeszcze raz poczujesz prawdziwą magię świąt.

Zakopane dla narciarzy

Osobom, które uwielbiają zimowe szusowanie na stoku nie trzeba tego powtarzać, ale osobom, które dopiero zaczynają przygodę z tym sportem może przydać się informacja, że w Zakopanem jest bardzo wiele różnego rodzaju stoków narciarskich. Jeśli chcesz w tym roku aktywnie spędzić święta, to stolica Tatr jest najlepszą możliwą opcją do wyboru.

Apartamenty w Zakopanem: gdy lubisz zwiedzać

Stolica Tatr gwarantuje bardzo wiele atrakcji. Nie możesz ominąć takich jak Gubałówka czy główny deptak Zakopanego – Krupówki. Oczywiście można wymieniać tu wiele innych miejsc, o wiele mniej oczywistych o tych powyższych. Tą nierozwiązaną zagadkę pozostawiam tobie – odkryj w te Boże Narodzenie swoje ulubione miejsca w Zakopanem!

Dla tych, którzy kochają góralskie jedzenie

Skoro już mowa o Krupówkach, warto dzięki nim poznać góralski folklor i spróbować tamtejszego jedzenia. Kwaśnica, moskale, a może baranina? Niech te święta mają niepowtarzalny smak! Dobra zabawa oraz wypoczynek gwarantowane!

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy!