Czytaj nas każdego dnia!

Trwałe usuwanie owłosienia, czyli nieskazitelnie gładka skóra

Trwałe usuwanie owłosienia, czyli nieskazitelnie gładka skóra

Golenie nóg to dla wielu kobiet systematyczny rytuał, wykonywany za pomocą tradycyjnych golarek jedno lub wielokrotnego użytku, depilatora lub wosku. O ile niektóre z wymienionych metod są bardziej skuteczne niż inne, żadna z nich nie zapewnia nogom gładkości na zawsze. Częstotliwość usuwania owłosienia zazwyczaj jest zależna od jego koloru. Osoby o ciemnobrązowych i czarnych włosach muszą dokonywać tego czynności częściej niż blondynki, ponieważ czarne kropeczki są widoczne na nogach nawet w dzień golenia. Rozwiązaniem, które przyszło z pomocą wszystkim kobietom (i mężczyznom!), jest laserowa depilacja, która zdobywa coraz większą popularność.

Sprawdzony efekt z laserem aleksandrytowym

W warszawskiej Klinice Murano zabieg laserowego usuwania owłosienia wykonywany jest przy pomocy popularnego lasera aleksandrytowego. Jego źródłem światła jest kryształ aleksandrytu, a długość fal wynosi 755 nm. Energia lasera uszkadza cebulkę włosa, pozostawiając skórę nienaruszoną. Zabieg depilacji (zwanej też epilacją) jest prawie bezbolesny dzięki systemowi chłodzenia, który jest formą znieczulenia i wielką zaletą lasera aleksandrytowego. Skutecznie usuwa jasne i ciemne włoski, jednocześnie minimalizując ich wzrost. Szybkość impulsów powoduje, że urządzenie jest najszybsze na rynku i zyskało wielu zwolenników. 

Wielu z nas zastanawia się, dlaczego zabiegi depilacji laserowej są wykonywane w seriach. Powodem, dla którego nie można zlikwidować wszystkich włosów podczas jednego zabiegu, jest fakt, że usuwane są tylko te znajdujące się w fazie wzrostu. Reagują wtedy na światło. Włosy nie rosną jednak równocześnie, a cykl ich życia ma różną długość, dlatego wszystkie zostają usunięte dopiero po kilku zabiegach. Standardowo wykonuje się od 3 do 6 zabiegów co 5-6 tygodni. Rozpiętość ta jest spowodowana różnymi rodzajami grubości i koloru włosów. 

Jak przygotować się do zabiegu?

W Klinice Murano możemy usunąć owłosienie z twarzy, łydek, ud, pach, pośladków, pachwin i okolic bikini. Najważniejszym zaleceniem jest powstrzymanie się od depilacji metodami, które usuwają włosy wraz z cebulkami, czyli depilatorem i woskiem. Oprócz tego nie powinniśmy eksponować ciała na słońce i promienie UV ani używać kremów samoopalających. Jeden dzień przed zabiegiem musimy ogolić miejsce, które będzie poddane depilacji laserowej. Zabiegowi nie mogą być poddane kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby posiadające rozrusznik serca i cierpiące na choroby skóry. 

Przy usuwaniu owłosienia ważna jest także terapia pozabiegowa. Po pierwsze nie powinniśmy niepokoić się rumieniem, który zniknie parę godzin po naświetlaniu. Nadal nie możemy wystawiać depilowanej skóry na działanie promieni słonecznych, więc nieodpowiednie jest wykonywanie depilacji nóg latem. Nie korzystajmy też z solarium i sauny. Zakryte części ciała mogą być depilowane o każdej porze roku. Żeby usunąć niechciane owłosienie na stałe, należy wykonać zabieg utrwalający po upływie 2 lat od ostatniego naświetlania i cieszyć się idealnie gładką skórą.

Sprawdź cenę zabiegu usuwania owłosienia w Klinice Murano.

MURANO Klinika Dermatologii, Medycyny Estetycznej, ul. Pokorna 2 lok. U8, 00-199 Warszawa, tel. 22 252 82 82. 

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy!