Czytaj nas każdego dnia!

Polecane smartfony z Państwa Środka

Polecane smartfony z Państwa Środka

Dosłownie kilka lat temu telefony z Chin przede wszystkim kojarzyły się z niezwykle tanimi konstrukcjami o dosyć kiepskiej jakości. Jednak czasy te to już przeszłość. Poznajmy pięć modeli telefonów z Chin o naprawdę świetnych parametrach oraz także idealnym stosunkiem ceny do jakości.   Urządzenia z Chin przede wszystkim kojarzą się nam z niskimi cenami. Często jednak historycznie smartfony z tego kraju się cechowały się dosyć słabymi parametrami oraz także sprawiały problemu w użytkowaniu codziennym. Bywały nie tylko problemy z ich dostępnością na rynku w Polsce, ale także z tłumaczeniem interfejsu czy też zgodnością modemów z sieciami polskimi.   Na przestrzeni lat bardzo się to zmieniło. Produkty z Chin już nie muszą się niczego wstydzić na tle konkurencji amerykańskiej czy też koreańskiej. Praktycznie dotyczy to każdej półki cenowej. Poniżej znajduje się zestawienie pięciu smartfonów, których zakup powinniśmy rozważyć. Są to takie marki jak Xiaomi, Huawei, Honor oraz OnePlus.  

Xiaomi Redmi Note 5

Jest to jeden z rozpoznawalnych najbardziej producentów chińskich. Ta relatywnie młoda marka zyskała rzesze sympatyków dosłownie na całym świecie. Urządzenia kosztuję niewiele, a oferuję naprawdę więcej niż tak zwane sprzęty markowe. Przykładem wartego uwagi telefonu poniżej 800 złoty jest właśnie Xiaomi Redmi Note 5.

Xiaomi Pocophone F1  

Innym bardzo ciekawym produktem jest Xiaomi Pocophone F1. Tenże producent za niejaki punkt honoru postawił dostarczenie sprzętu o najlepszym możliwie parametrach w możliwie najniższej cenie. Smartfon ten ma ekran LCD IPS, który ma przekątną 6,18 cala. Przekłada się to na proporcje znacznie wydłużone.

Huawei P20 Lite

Całkiem niezłym smartfonem jest także Huawei P20 Lite. Ma on 5,84-calowy ekran LCD IPS. Ma on rozdzielczość 2280 na 1080 pikseli. Przekłada się to na proporcje 19:9. Taki panel zamknąć się udało w obudowie, która mierzy dokładnie 148,6 x 71,2 x 7,4 milimetrów. Waga urządzenia to jedyne 145 gram.

Honor 10  

W cenie do tysiąc pięćset złotych możemy kupić Honor 10. Smartfon ten waży 153 gramów. W obudowie udało się zmieścić panel LCD IPS 5,84-calowy. Ma on rozdzielczość 2280 x 1080 pikseli. Proporcje to 19:9, a samo zagęszczenie pikseli wynosi 432 ppi. Sercem tego urządzenia jest świetny procesor Hisilicon Kirin 970. Dochodzi do tego także 4 GB, 6 GB lub też 8 GB RAM czy też 64 GB bądź 128 GB wewnętrznej pamięci.

OnePlus 6  

Ostatnim smartfonem w zestawieniu jest smartfon OnePlus 6. Ma on ogromny ekran 6,28-calowy. Jest w typie AMOLED. Ma rozdzielczość 2280 na 1080 pikseli. Proporcje to 19:9, a zagęszczenie pikseli wynosi 402 ppi. Skrywa go w obudowie, która mierzy dokładnie 155,7 x 75,4 x 7,8 milimetrów. Całość waży sto siedemdziesiąt siedem gramów. Serce urządzenia to procesor o nazwie Qualcomm Snapdragon 845 CPU, który jest wspierany 6 GB czy też 8 GB RAM. Dochodzi do tego także 128 GB lub też 256 GB wewnętrznej pamięci, oczywiście bez slotu microSD. Jak najbardziej jest z czego wybierać.

http://smartfonylodz.pl/a/znrh,smartfony-z-chin

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy!