Czytaj nas każdego dnia!

Tłumacząc Wielkiego Brata ludziom, którzy twierdzą, że to zbyt trudne do zrozumienia

Tłumacząc Wielkiego Brata ludziom, którzy twierdzą, że to zbyt trudne do zrozumienia

.
Umowa jest taka. Jestem zmęczony tym, że ludzie mówią, że Wielki Brat jest A) Trudny do zrozumienia i B) Tandetny reality TV. Nie oglądam tej drugiej, a Big Brother nie jest rzeczywistością. Po prostu poproś ludzi, którzy zostali wyeliminowani, aby starali się jak najlepiej zachować swoją moralność i być dobrymi ludźmi w domu, zamiast grać twardo i brudzić sobie ręce. To jest konkurs. To, kim jesteś jako osoba w realnym świecie, nie przyniesie ci żadnych korzyści w domu, jeśli nie będziesz miał umiejętności i nie będziesz wiedział, jak grać w tę grę.

Teraz, Big Brother nie jest trudny do zrozumienia. Gdybym mógł usiąść i rozpocząć oglądanie w środku odcinka, w środku sezonu, w środku wielkiego rodzinnego letniego grilla i zrozumieć, co się dzieje (tak, to jest, jak dostałem się podłączyć do show), można to zrozumieć bez rozpraszania uwagi. Zacząłem oglądać Big Brother w 8 sezonie. Oto czego się nauczyłem od tego czasu...

12-15 osób zostaje wysłanych do sekwestrowanego domu (na działce CBS Studios w Studio City, CA), aby walczyć o szansę wygrania 500.000 dolarów. Nazywa się ich "gośćmi domowymi". Chociaż może być 1 lub 2 "tandetnych" gości domu, nie róbmy z nich twarzy pokazu, bo nie są. Oh, po prostu poczekaj i zobacz kto naprawdę zaskoczy cię w tej grze.

Pokaz odbywa się trzy razy w tygodniu, w niedzielę, środę i czwartek lub niedzielę, wtorek i środę.

GŁOWA GOSPODARSTWA DOMOWEGO

W niedziele odbywają się konkursy i nominacje na szefa gospodarstwa domowego lub "HoH". Co tydzień goście domu walczą o tytuł HoH, aby móc utrzymać władzę na tydzień. Siła obejmuje nominowanie dwóch gości domu (w sezonie 15 było trzech gości domu na określony czas) do eliminacji, która nazywa się "eksmisja". Na przykład, jestem HoH na tydzień i nominowałem ciebie i Jane Doe do eksmisji.

ZASILANIE VETO

Odcinek 2 tygodnia ukazuje pokłosie nominacji i konkursu Power of Veto lub "PoV". Konkurs ten daje dwóm osobom nominowanym do eksmisji, znanym również jako dwie osoby "na bloku" (jak w przypadku cięcia bloków) szansę na "wyjście z bloku". W konkursie biorą udział dwie nominowane osoby oraz garstka innych gości domu (zwykle wybieranych przez losowanie kapelusza). Tu właśnie opłaca się mieć sojusze.

Jeśli jesteś na bloku i wygrasz PoV, masz prawo do utrzymania nominacji na tym samym poziomie, zdjąć się z bloku, lub zabrać z bloku siedzącego obok siebie nominowanego. Oczywistą i najbardziej popularną opcją jest zdejmowanie się z bloku. W tym momencie HoH musi zdecydować, z kim Cię ODBIÓRĆ, ponieważ na bloku zawsze muszą znajdować się dwie osoby, aby goście domu mogli głosować na to, kto jest eksmitowany co tydzień.

Jeśli jesteś na bloku i nie wygrasz PoV, ale druga nominowana osoba wygrywa, mają te same uprawnienia, które wymieniłem powyżej. Jeśli nie jesteś wyrównany z tą osobą, to bez wątpienia zdejmą się z bloku i nadal masz szansę wrócić do domu. Jeśli masz sojusz z osobą obok, musisz porozmawiać o tym między sobą i swoim sojuszem(ami) i zdecydować co jest najlepsze.

EVICTION

Odcinek 3. tygodnia ukazuje pokłosie konkursu PoV, w tym dwóch nominowanych do niego osób, które przed eksmisją na żywo będą głosowały za pozostaniem w domu. Epizody eksmisji są na żywo, więc przez pierwsze pół godziny zobaczymy nagrania z kampanii gości domu, a przez drugie pół godziny odcinka zobaczymy gości domu głosować na żywo, aby eksmitować jednego z dwóch nominowanych, jak również konkurować, aby stać się następnym HoH.

Jak działa głosowanie? Goście domu idą po kolei do pokoju dziennika, aby głosować na osobności. Widzimy więc i słyszymy, na kogo głosują, ale inni goście domu nie mają pojęcia, na kogo głosowali. Julie Chen, gospodarz powie "Z głosem 5 do 2" lub cokolwiek to są głosy w tym tygodniu do gości domu, więc mogą rozejrzeć się po pokoju i zgadnąć, kto te 5 były i kto te 2 były, ale czasami nigdy nie dowiedzieć się, kto te 2 były. Z sojuszami, każdy zazwyczaj jest na jednej zgodzie o tym, kto ma głosować na eksmisję, ale jeśli grasz po obu stronach, nie lubisz pewnego zawodnika, są potajemnie związane z lub datują osobę nominowaną, są poufne informacje o gościu domowym, że nikt inny nie jest, itp... Twój głos może się wyróżniać. Czasami dobrze jest, jeśli wyjdziesz i powiesz, że byłeś nieparzystym głosem, a czasami nie jest. Czasami, kiedy nie mówisz, może ci to wybuchnąć w twarz. Och, dramat!

OSTATNIA TRÓJKA

Ostatnie zawody HOH odbywają się po dotarciu do finałowej trójki gospodarzy. Jest podzielony na trzy części. Gość domu, który wygra pierwszą część, ma zagwarantowane miejsce w trzeciej części. Pozostali dwaj goście muszą wziąć udział w części drugiej. Zwycięzcy pierwszej i drugiej części rywalizują w trzeciej części. Zwycięzca trzeciej części decyduje, który z dwóch pozostałych gości domku pojedzie z nimi do drugiej części finału. Jest to trudna decyzja, ponieważ jeśli dokonasz złego wyboru, możesz być odpowiedzialny za zdobycie drugiego miejsca zamiast pierwszego. Drugie miejsce to wspaniała nagroda, ale celem konkursu jest zdobycie pierwszego miejsca. Musisz więc wybrać osobę, która albo nie grała tak dobrze jak ty, albo jest mniej sympatyczna, najlepiej obie. Ale jak widzieliśmy w przeszłości, tak samo jak goście domu mówią o głosowaniu na kogoś, kto grał w grę, aby wygrać... niektóre głosy są czysto emocjonalne. Więc, to jest frustrujące. Ale drugie miejsce też dostaje całkiem niezłą nagrodę pieniężną, więc nie można być zbyt wściekłym.

Siedmiu gości wyeksmitowanych przed finałową trójką jest umieszczonych w "domu jurorów" na pozostałą część konkursu po wyeksmitowaniu. Co tydzień otrzymują oni DVD do oglądania konkursu HoH, ale poza tym ich informacje o tym, co dzieje się w domu, są ograniczone. W wieczór finałowy, ci goście z domu jury zadają dwa różne pytania, w tym dlaczego powinni głosować na nich, aby wygrać grę. Po tym wszystkim, co zostało powiedziane i zrobione, goście domu z domu jurorów głosują i zwycięzca Big Brother jest koronowany.

Przeczytaj także: Jola Rutowicz wspomina Big Brothera. Mówi, że jej postać była wykreowana

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy! 

 

Warto zobaczyć