Czytaj nas każdego dnia!

Strzelnica – atrakcyjny pomysł na spędzenie wolnego czasu

Strzelnica – atrakcyjny pomysł na spędzenie wolnego czasu

Strzelnice kojarzą się często z miejscami przeznaczonymi dla zawodowców – sportowców uprawiających tę dziedzinę czy pracowników służb mundurowych, którzy doskonalą tam swoje umiejętności. Nie wszyscy wiedzą, że to miejsce przeznaczone także dla amatorów. Również tych, którzy nigdy w życiu nie trzymali broni w ręce. Wyjście na strzelnicę może być więc ciekawą alternatywą dla popularnych rozrywek weekendowych, takich jak kino czy basen.

Zapraszamy wszystkich. Strzelanie rekreacyjne nie wymaga specjalnych umiejętności, a nasi instruktorzy wszystko dokładnie wyjaśnią nawet osobom zupełnie początkującym” – mówi pasjonat sportów strzeleckich, dr Jarosław Hebda, z www.shootingcracow.com/strzelnica, zapraszając wszystkich chętnych do skorzystania z oferty Shooting Cracow Academy.

Firma dysponuje rozbudowaną i nowoczesną strzelnicą Pasternik w Krakowie. Zajmuje ona powierzchnię aż piętnastu hektarów. Na tej przestrzeni mieści się kilkadziesiąt krytych stanowisk do strzelania kulowego na 25 i 50 metrów – to właśnie tam zwykle odbywa się strzelanie rekreacyjne. Dla doświadczonych strzelców, którzy chcą szlifować swoje umiejętności i są gotowi na trudniejsze wyzwania przeznaczona jest oś strzelecka na sto metrów. To jednak nie koniec atrakcji – na terenie obiektu znajduje się chatka myśliwska z barem i kominkiem, jest też miejsce, gdzie można rozpalić ognisko. Dzięki temu strzelnica Pasternik to idealne miejsce na zorganizowanie nietypowej imprezy firmowej czy rodzinnej albo np. wieczoru kawalerskiego czy panieńskiego.

Warto też podkreślić, że strzelanie rekreacyjne jest aktywnością absolutnie bezpieczną. Przede wszystkim wszyscy, którzy wykupią pakiet strzelecki, a nie mają odpowiedniej licencji pozostają przez cały czas pod opieką instruktora z Shooting Cracow Academy. Standardowo pierwszym etapem zabawy jest instruktaż dotyczące bezpiecznego posługiwania się bronią oraz zapoznanie się z regulaminem strzelnicy. Bez względu na dokonanie opłaty, do strzelania nie zostaną dopuszczone osoby pozostające pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Przeszkodą nie jest natomiast wiek, płeć czy poziom umiejętności strzeleckich – warto jednak porozmawiać z instruktorem, by dobrać odpowiedni pakiet. W cenie każdego z nich są też okulary ochronne oraz słuchawki wygłuszające.

Instruktor pokazuje także, jak posługiwać się bronią, uczy prawidłowej postawy strzeleckiej oraz technik właściwego celowania. W związku z tym, że wszyscy instruktorzy w tej firmie to prawdziwi pasjonaci strzelectwa, każdy może liczyć też na garść ciekawostek związanych z wybraną bronią, technikami strzeleckimi itp.

Co ważne, w ramach strzelania rekreacyjnego mamy możliwość przetestować różne typy broni palnej. Są tam popularne AK 47 Kalashnikov , pistolet Glock 17 , karabin maszynowy UZI czy strzelba gładko-lufowa Mossberg. W ofercie znajduje się też broń historyczna z okresu drugiej wojny światowej. Chętni mogą też sprawdzić, jak strzela się z karabinu snajperskiego. To wszystko sprawia, że czas spędzony na strzelnic na pewno będzie wspaniałą i emocjonującą rozrywką. To znakomity pomysł zarówno dla tych, którzy szukają nowego hobby, jak i na rodzinnie spędzony czas np. z nastolatkami, które zwykle kręcą nosem na propozycje wspólnych wyjść. Odrobina rywalizacji między uczestnikami sprawia, że rozrywka jest jeszcze lepsza. Wyście na strzelnicę możemy też potraktować jako prezent – w ofercie Shooting Cracow Academy znajdują się też bony upominkowe. Ich wartość określa kupujący – może to być określony pakiet strzelecki albo po prostu pewna kwota, za którą obdarowany samodzielnie wybierze najbardziej interesujący go pakiet.

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy!