Czytaj nas każdego dnia!

Pierścionek zaręczynowy z brylantem – zaskocz swoją wybrankę!

Pierścionek zaręczynowy z brylantem – zaskocz swoją wybrankę!

Pierścionki zaręczynowe dostają kobiety na całym świecie, jednak mało kto wie, że historia tego pięknego zwyczaju sięga aż starożytnego Egiptu. To właśnie w dawnych czasach zapoczątkowany został zwyczaj wręczania ukochanej kobiecie tego elementu biżuterii. Jego kształt nie został wybrany bez powodu. Okrąg miał bowiem symbolizować nieskończoną miłość zakochanych ludzi. Jednak w tamtych czasach pierścionki zaręczynowe były znacznie bardziej skromne niż obecnie. W chrześcijaństwie zwyczaj ten pojawił się dość późno, a dokładnie w XIII wieku, kiedy papież Innocenty III zdecydował się wprowadzić ten obyczaj.

Obecnie żadna kobieta nie wyobraża sobie zaręczyn bez pierścionka. Część mężczyzn ma nie lada orzech do zgryzienia przy zakupie idealnego symbolu miłości. Jaki zatem pierścionek wybrać dla wybranki swojego serca?

Pierścionek zaręczynowy z brylantem

Pierścionek zaręczynowy jest wyrazem głębokiego uczucia, dlatego każdy mężczyzna stara się wybrać taki, który będzie odzwierciedlał wielkie uczucie, jakie łączy go z przyszłą żoną. Firmy jubilerskie pomogą każdemu zagubionemu mężczyźnie, który nie do końca wie, na jaką biżuterię się zdecydować. 

Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę rozmiar. Jeżeli jesteśmy pewni, że chcemy wręczyć swojej ukochanej kobiecie pierścionek z brylantem, to trzeba się jeszcze zastanowić nad stylem. Oferta pierścionków z brylantem jest bowiem bardzo szeroka: od klasycznych, po nowoczesne modele lub takie, które są inspirowane stylami art deco czy secesyjnym. Panowie powinni pamiętać, że każda kobieta ma swój niepowtarzalny styl i nie każdy pierścionek będzie odpowiedni. Warto zatem przyjrzeć się biżuterii, jaką nosi ukochana kobieta, a tym samym dobrać pierścionek tak, aby pasował do innych elementów.

pierścionek z brylantem

Dlaczego warto wybrać pierścionek z brylantem?

Powszechnie mówi się, że brylanty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety i dlatego bardzo dużo zaręczynowych pierścionków można kupić właśnie z tym kamieniem. Brylanty pięknie obijają i załamują światło, co sprawia, że wspaniale prezentują się na palcu naszej wybranki. Te szlachetne kamienie są symbolem trwałości, kobiecości, luksusu, a przede wszystkim miłości. Są też najcenniejsze wśród wszystkich kamieni szlachetnych.

Firma Siudek Jewellery (https://siudek.com.pl/) oferuje szeroki wybór pięknych pierścionków z brylantami pojedynczymi, centralnie umieszczonymi, w oprawie srebrnej lub złotej czy z dodatkami innych kamieni szlachetnych. Jeżeli nasza wybranka woli skromną biżuterię, to lepiej zdecydować się na mały brylant. Natomiast w przypadku osób, które lubią przepych, warto zainwestować pieniądze w duże okazy, które ucieszą oko nawet najbardziej wybrednej kobiety. Niezależnie od tego, jakie trendy obecnie panują, pierścionek zaręczynowy powinien być dobrany do osoby, która będzie go nosiła.

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy!