Czytaj nas każdego dnia!

Sejf biurowy

Zakup sejfu do biura jest nierzadko koniecznością z powodu procedur bezpieczeństwa. Zostawiamy wiele ważnych dokumentów, których dostanie się w nieodpowiednie ręce, może nas narażać na wysokie kary pieniężne i utratę klientów. Dobrze będzie się zabezpieczyć na taki wypadek. 

Jakiego rodzaju sejf będzie sprawdzał się najlepiej? 

Wybrany przez nas model sejfu powinien posiadać wszelkie niezbędne certyfikaty i atesty. Istotna jest również klasa bezpieczeństwa. Najmniej skuteczne, a przy tym najtańsze będą sejfy produkowane w klasie S1. Chociaż mogą nas ochronić przed niekompetentnym pracownikiem, czy też firmą sprzątającą, to jednakże w wypadku kradzieży zorganizowanej, na wiele się nie zdadzą. Takiego typu sejfy lepiej pozostawić sobie w domu. W firmie najlepiej będzie mieć sejf wyprodukowany w II, albo też wyższej klasie. W przypadku niepożądanego zdarzenia możemy otrzymać w ramach ubezpieczenia: 

  • S1 – 50 tysięcy złotych,
  • S2 – 100 tysięcy złotych,
  • 0 – 250 tysięcy złotych,
  • I – 500 tysięcy złotych,
  • II – 750 tysięcy złotych,
  • III – 1,5 miliona złotych.

Gdzie najlepiej jest zamontować sejf? 

Celem przechowywania większych ilości wartościowych przedmiotów i dokumentów, warto będzie wybrać większą szafę, którą umieścimy w rogu naszego biura. Jeżeli nie są nam potrzebne aż takie wymiary, idealnie sprawdzi się niewielki sejf zamontowany do ściany, albo też ukryty wewnątrz niej. Nierzadko zdarza się, iż biurze nie mamy zamiaru ukrywać bardzo wrażliwych dokumentów, a tylko małe przedmioty, jak chociażby klucze do pozostałych pomieszczeń. Wtedy warto rozejrzeć się np. za kasetą, którą można bez problemu umieścić w szafce służbowej. 

Jaki typ sejfu wybrać - rodzaje zamków 

Najczęściej spotykane to standardowe motylkowe zamki kluczowe. Nie będzie to złe rozwiązanie, o ile ze skrytki korzysta wyłącznie jedna osoba, zaś prawdopodobieństwo zagubienia klucza jest niewielkie. Znacznie lepszym zabezpieczeniem jest elektroniczny zamek szyfrowy, który posiada możliwość zaprogramowania kodów dla wielu osób, co pozwala na szybkie zdemaskowanie sprawcy w razie kradzieży. Jeszcze innym rodzajem zamków, są te opierające się na biometrycznych danych, które dają nam maksymalną ochronę przed dostępem niepowołanych osób. 

Sejf - która firma jest najlepsza i jaki zakres cenowy wybrać? 

Jeśli nabywany sejf do użytku firmowego, możemy pozwolić sobie na trochę większy wydatek, gdyż zakup można zaliczyć do naszych kosztów. Za sejf wyprodukowany w II klasie trzeba będzie zapłacić ok. 3 tysięcy złotych, jeżeli wybierzemy model mający pojemność około 50 litrów. Produkt, który mieści około 90 litrów to już koszy ok. 4,5 tysiąca złotych. Im wyższa będzie klasa, tym też pokaźniejsza cena. W przypadku III klasy trzeba doliczyć do kosztu sejfu około 3 tysięcy złotych, zaś przy IV około 5 tysięcy złotych. 

Pamiętajmy, iż sejf do biura nie jest wyłącznie metodą na przestrzeganie procedur w zakresie bezpieczeństwa, ale również sposobem na spokojny sen i powrót do miejsca pracy każdego dnia. Warto zatem zabezpieczać nasze dokumenty, czy cenne firmowe przedmioty w najlepszy możliwy sposób. 

Czytaj więcej na https://biurozpomyslem.pl/a/prkt,powody-dla-ktorych-kazde-biuro-powinno-miec-sejf

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy!