Czytaj nas każdego dnia!

Pierścionki zaręczynowe z perłą

Pierścionki zaręczynowe z perłą

Pierścionki z perłą coraz częściej wybierane są przez Panów, którzy planują oświadczyć się swoim kobietom. Perły mają w sobie pewną delikatność oraz wyjątkowość, a do tego pasują niemal każdej kobiecie, szczególnie o jasnej karnacji. Niewątpliwie są one symbolem piękna i ponadczasowej elegancji. Dlaczego tak rzadko perły występują w pierścionkach zaręczynowych?

Każda kobieta, która ceni sobie delikatność oraz ponadczasową elegancję dostrzeże wyjątkowość w pierścionku z perłą. Prostota tejże biżuterii daje gwarancję piękna na długie lata. Pierścionki z perłą to klasyk, który jednak posiada wiele złych przesądów, przez co biżuteria ta nie jest tak często wybierana na zaręczyny. Jakie istnieją rodzaje pereł? Które z nich będą najbardziej odpowiednie?

Perły hodowlane jak powstają?

W branży jubilerskiej wykorzystuje się dwa rodzaje pereł, te hodowlane jak i naturalne. Oczywistym jest, że naturalne perły zawsze będą wiązać się z wyższą ceną oraz trudniejszą ich dostępnością. Perły tworzone w warunkach hodowlanych potrzebują średnio 20 miesięcy, do tego aby osiągnąć wielkość od 0,4 do 0,6 milimetrów.

W Japonii najcześciej hodowlane są małże Pinctada mertensi, które po osiągnięciu odpowiedniego wieku oraz wielkości zbierane są i delikatnie wkładane do muszli. Maleńka kuleczka z muszli staje się jądrem perły, na którym ona narasta. Perły bezjądrowe hodowane są w następujący sposób: najpierw maleńkie części miękkiej tkanki małża wszczepia się w inne ciało, co w konsekwencji przyczynia się do silnego podrażnienia. Działanie to, pobudza go do wytworzenia własnej perły.

pierścionek z perłą

Znaczenie perły w pierścionku zaręczynowym

Uważa się, że perły zwiastują smutek oraz nieszczęście. Przesądy te mają sięgają dalekiej przeszłości i z pewnością nie warto się nimi kierować podczas wyboru pierścionka zaręczynowego. Sama perła jest symbolem białości, wzniosłości, czystości, wiary, zdrowia, bogactwa oraz szczęścia. Nie warto zatem kierować się wiekopomnymi przesądami, które jak wiadomo nie są prawdziwe. W Biblii perła symbolizuje coś niesłychanie cennego, wprost najlepszego.

Jaki pierścionek z perłą wybrać?

Najbardziej cenione perły to te prawdziwe, o kulistym kształcie i idealnej, gładkiej powierzchni. Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę podczas zakupu pierścionka z perłą jest jej połysk. Cena pierścionka z perłą będzie zależna od jej wielkości.

Najpopularniejsze rodzaje pereł obejmują odmiany o różnych kształtach oraz wariantach kolorystycznych, do których można zaliczyć: białe, kremowe, różowe, niebieskie, brązowe czy nawet czarne. Poza standardowym kolorem perły posiadają także dodatkową barwę, która odbija światło. Jest ona nazwana „orient” lub przenikającej „overton”.

Pielęgnacja takiego pierścionka z perłą wymaga stosowania jedynie sprawdzonych środków. Perły są bowiem wrażliwe na suche powietrze oraz wysoką temperaturę, która nierzadko może doprowadzić do kruszenia się ich. Nie zaleca się traktowania ich kwasami. Niektóre perły po nadmiernym stosowaniu tracą swój naturalny połysk i zaczynają matowieć.

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy! 

 

Warto zobaczyć