Czytaj nas każdego dnia!

Art Decor - obrazy dla Twojego domu

Art Decor - obrazy dla Twojego domu

Dekorowanie mieszkania to bardzo przyjemny obowiązek, zwłaszcza dla ludzi, którzy czują czerpią z tego satysfakcję i lubią urządzać wnętrza domów i mieszkań. Czasami nawet niewielkie ozdoby mogą zmienić oblicze pokoju - uczynić je bardziej nowoczesnym, stylowym. Niektóre rozwiązania, takie jak na przykład obrazy art decor, wprowadzają znakomity, artystyczny nastrój. Wystarczy jedna grafika, choć oczywiście może być też ich kilka czy nawet kilkanaście, by puste ściany zmieniły się w jakąś historię i ożywiały cztery ściany. W jakich sytuacjach obrazy art decor sprawdzają się najlepiej? Dlaczego tak bardzo, jako naród, zainteresowaliśmy się obrazami na płótnie w naszych kuchniach, salonach i sypialniach?

obrazy artdecor

Obrazy na płótnie art decor najlepiej wyglądają tam, gdzie dominuje wyrazisty, czy wręcz ciężki styl. Przysadziste meble, np. fotele i sofy, dekoracyjne, wielokolorowe, grube tkaniny oraz stare przedmioty, antyki, drewniane dodatki - w tego typu środowisku obrazy art decor czują się jak ryba w wodzie. Najczęściej zawiesza się je właśnie w salonach, jadalniach i kuchniach, czyli wszędzie tam, gdzie można spotkać masywne, klasyczne meble i rustykalne materiały.

Warto jednak pamiętać, że obecna technologia druku cyfrowego pozwala na tworzenie obrazów odpornych na wodę i wilgoć. Obrazy art decor zatem można z powodzeniem instalować także w łazienkach, zwłaszcza w towarzystwie dużych wanien i umywalek. Wystarczy zamontować taki obraz na ścianie lub przykleić go do glazury przy pomocy specjalnych przyczepów, łatwo dostępnych w sklepach z materiałami budowlanymi. 

Przy wyborze obrazów art decor na płótnie należy dokładnie zastanowić się, czego od nich oczekujemy. Mają dominować w danym pokoju, czy może niezauważalnie wtapiać się w tłum? Ważne jest odpowiednie wybranie palety kolorów i samego rozmiaru obrazu. W nowoczesnym designie, gdzie nie ma raczej miejsca na masywne elementy ozdobne, lepiej sprawdzą się delikatne grafiki, np. konturowe sylwetki ludzi, budynków czy zwierząt. Inaczej ma się sprawa w masywnych, przysadzistych wnętrzach, gdzie delikatny obraz po prostu zgubiły się i nie zostałby zauważony. W tego typu mieszkaniach czy domach świetnie sprawdzają się bardziej wyraziste, kolorowe i “dominujące” grafiki, np. duże rzuty na miasto czy zamek lub pałac.

Gdzie szukać obrazów art decor, które będą znakomicie uzupełniały Twoją przestrzeń mieszkalną? W Polsce jest wiele stron, na których można znaleźć takie grafiki na płótnie, np. https://revolio.pl. Jeśli nie masz pomysłu na to w jaki sposób wykorzystać potencjał obrazu art decor, albo jaki dobrać do swojego mieszkania, możesz z powodzeniem skontaktować się ze sklepem internetowym sprzedającym tego typu dzieła. Z pewnością uzyskasz odpowiedź na wszystkie nurtujące Cię pytania. Doświadczony specjalista pomoże Ci dobrać odpowiedni rozmiar, kolor oraz grafikę znajdującą się na obrazie, w zależności od tego jakie są Twoje potrzeby oraz styl, w jakim urządzasz swoje cztery kąty.

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy!