Czytaj nas każdego dnia!

Podróże pełne wrażeń – 7 sposobów na spełnienie marzeń

Podróże pełne wrażeń – 7 sposobów na spełnienie marzeń

Grecja, Kreta, Egipt, Chorwacja... Kierunki tyleż popularne, co coraz łatwiej dostępne i coraz bardziej oblegane. I choć wczasy za granicą to coraz częstszy sposób na spędzanie wolnych dni, to jednak czasem pozostaje uczucie niedosytu. Chyba każdy chciałby, aby ten wyjazd był niezwykły, pozostał w pamięci na dłużej jako ten jedyny, niezapomniany. A przecież wystarczy skorzystać z ofert specjalizujących się w ekskluzywnych wyprawach biur podróży i przekonać się, jak wiele miejsc można zwiedzić i jak niezwykłe wycieczki, dopasowane do własnych oczekiwań na nas czekają. Każda podróż może okazać się właśnie tą, do której można wracać wciąż wspomnieniami jako do wycieczki marzeń.

 

1.     Partyjka golfa w Nowej Zelandii

2.     Andora – w sercu Pirenejów

3.     Ajurweda i pałac Maharadży – magia Indii

4.     Expres Maharadży – Indie z okna słynnego pociągu

5.     Urok Marakeszu

6.     Velaa – prywatna wyspa na Malediwach

7.     Śladami proroków – bliski Wschód

 

Partyjka golfa w Nowej Zelandii

Mimo rozwoju sieci pól i ośrodków w Polsce golf nadal uchodzi za hobby elitarne. Jednym z miejsc, gdzie sport ten jest niesamowicie popularny jest Nowa Zelandia. W tym wyspiarskim kraju znajduje się ponad czterysta pól golfowych, a te najlepsze i przyciągające najwięcej graczy znajdują się w scenerii niczym z kręconego na tej wyspie „Władcy pierścieni”. Podczas wycieczki można rozegrać partyjkę w najbardziej elitarnych ośrodkach, w przerwie podziwiając zmieniające się jak w kalejdoskopie krajobrazy.

 

Andora – w sercu Pirenejów

Andora to mikroskopijne państewko w sercu Pirenejów. To właśnie tam znajduje się Sport Hotel Hermitage & Spa, w którym każdy znajdzie dla siebie to, co najlepsze. Oczywiście narty czy snowboarding to w Pirenejach norma, ale latem można na przykład rozegrać partię golfa na najwyżej położonym w Europie polu golfowym. W przerwach między korzystaniem z atrakcji hotel poleca doskonałą restaurację, w której aż dwóch szefów kuchni posiada gwiazdki Michelina. Niezależnie od pory roku i ulubionego sportu każdy znajdzie tu coś dla siebie, pełną ofertę można zobaczyć na  https://carter.eu/

 

Ajurweda i pałac Maharadży – magia Indii

Ta oferta spodoba się przede wszystkim kobietom, która z nich nie chciałaby bowiem skorzystać z ajurwedyjskich uzdrawiających zabiegów, przejść szkolenia w hinduskiej kuchni, poczuć magię i klimat Indii i zwiedzić pałac maharadży? ,Oczywistym punktem wycieczki jest słynny na cały świat Tadż Mahal oraz przepiękny, pełen zabytków Dżajpur. Podczas tej wycieczki uczestnicy przenoszą się z jednego magicznego miejsca do drugiego, mając przed oczami piękno Indii w całej krasie.

 

Express Maharadży – Indie z okna słynnego pociągu

Express Maharadży to połączenie tradycji z nowoczesnością. Podróż pociągiem przez zróżnicowane rejony Indii rozpoczyna się w Delhi, a kończy w Mumbaju. Choć jest to tradycyjna trasa, która poruszał się Maharajas Express, poszczególne przedziały pociągu już nie wyglądają, jak dawniej. Wkradła się do nich nowoczesność, dostępne jest WiFi, dostępna jest klimatyzacja ale z drugiej strony z okna widać miejsca, w których czas jak gdyby się zatrzymał. To te piękne, surowe a jednocześnie bajeczne Indie, opisywane w wielu poematach.

 

Urok Marakeszu

Hotel Mansour w marokańskim Marakeszu to miejsce, które często wybierają pary młode na podróż poślubną. Jest to bardzo elitarny ośrodek , który za cel postawił sobie najwyższą jakość obsługi i spełnienie nawet najbardziej wyszukanych życzeń i oczekiwań przybyłych gości. Na przybyłych oczekują nie pokoje, jak w innych kurortach, ale prywatne, trzykondygnacyjne rezydencje. Z tego miejsca blisko jest do największych zabytków miasta i oczywiście na tradycyjny suk, którego zwiedzenie jest nieodłącznym fragmentem każdej wycieczki w te rejony.

 

Velaa – prywatna wyspa na Malediwach

Nie każdy uwielbia zgiełk i harmider wielkiego miasta. Niektórzy pragną wypoczynku w miejscu, w którym można zaznać spokoju, ale także gdzie będzie krystalicznie czysta woda w oceanie, klimatyczny, sprawiający wrażenie budowli miejscowej ale w rzeczywistości w pełni nowoczesny hotel i przyjaźni mieszkańcy. Wolny czas to okazja do rejsów katamaranem czy rozpoczęcie przygody z nurkowaniem, a potem skorzystanie z przysmaków miejscowej kuchni popijanym winem z lokalnej winnicy. Choć pobyt na wyspie kojarzy się z odosobnieniem, podczas spędzonego tu czasu nie będzie miejsca na nudę.

 

Śladami proroków – bliski Wschód

Na bliskim wschodzie starło się ze sobą wiele kultur i religii. Właśnie tu rozkwitła ta najważniejsza dla wielu wierzących – chrześcijaństwo. To idealny kierunek podróży dlawszystkich pragnących odwiedzić rejony, gdzie rodziła się ich religia i spotkać się oko w oko z miejscami, w których przebywali i nauczali wielcy prorocy. Góra, z której Mojżesz spoglądał na Ziemie Obiecaną, Morze Martwe czy Betania, gdzie Jan Chrzciciel ochrzcił Jezusa – to tylko niektóre miejsca w Jordanii i Libanie, które można odwiedzić i poczuć magię historii. Już dwa pierwsze punkty wycieczki – miasto wykute w kamieniu (Petra) i klimatyczny wąwóz Wadi Rum spowodują, iż wycieczka ta na długo pozostanie w pamięci.

Artykuł sponsorowany

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy! 

 

Warto zobaczyć