Czytaj nas każdego dnia!

Olejek lawendowy – świeżość i ukojenie w kilku kroplach

Olejek lawendowy – świeżość i ukojenie w kilku kroplach

Lawenda pochodzi z Francji i słynie z relaksującego i bardzo delikatnego zapachu. Ma uspokajające działanie i zrównoważony wpływ na układ nerwowy. Jest przydatna w bezsenności, albo w stresujących nas momentach. Jak wykorzystać cudowny olej lawendowy, aby uzyskać jak najwięcej jego dobrodziejstw? W poniższym artykule przedstawiamy zalety olejku lawendowego, który może stworzyć nie tylko pachnącą atmosferę w domu, ale także zapobiec i złagodzić wiele chorób. 

Olejek lawendowy znany ze swoich właściwości antybakteryjnych, przeciwzapalnych oraz antyseptycznych jest przydatny zwłaszcza w kosmetykach, jak i produktach do pielęgnacji całego domu. W ostatnich latach lawenda zyskała popularność w sztuce kulinarnej - począwszy od herbat, orzeźwiających napojów po aromatyczne dania. Wykorzystuje się zarówno świeże, jak i suszone liście, kwiaty i olejek eteryczny. 

Olejek lawendowy 

Popularność olejku lawendowego na sesjach aromaterapeutycznych wzrosła razem z pojawieniem się na rynku świec naturalnych do masażu. Olejek ten jest doskonały do ukojenia zmysłów i przywrócenia równowagi umysłowej. Okaże się niezbędny w pokojach dla niemowląt i dzieci, do wprowadzenia ich w stan relaksu i zapewnienia spokojnego snu. Jest to również idealny środek odstraszający insekty.
Olejki eteryczne to tłuste ekstrakty roślinne o zastosowaniu terapeutycznym, albo kosmetycznym. Otrzymuje się je przez destylację ziół. Powinno się je przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, z daleka od światła słonecznego, najlepiej w ciemnych butelkach.

Lawenda w trosce o Twój dom

Czysty dom to zdrowe i zadbane środowisko dla całej naszej rodziny. Bardzo istotne jest, jakiego rodzaju produktów używasz do odkażania swojej przestrzeni życiowej. Większość z nas skłania się do naturalnych, skutecznych i bezpiecznych rozwiązań dla naszego zdrowia. Olejki eteryczne są idealną alternatywą dla standardowych środków pielęgnujących w domu. Większość posiada właściwości przeciwbakteryjne, antyseptyczne i przeciwgrzybicze, dzięki czemu możemy je z sukcesem stosować do dezynfekcji różnych powierzchni. Oprócz wydajności charakteryzują się przyjemnym zapachem, perfumując cały nasz dom. Możemy zastąpić zwykłe detergenty produktami na bazie olejków eterycznych, zwłaszcza jeśli mamy małe dzieci lub ktoś z rodziny cierpi na alergię.

lawenda zastosowanie

W zależności od pomieszczenia i konkretnego zastosowania, olejki eteryczne możemy użyć w domu do:

  • wyeliminowania bakterii i zarazków,
  • odtłuszczenia kuchni, usuwania pleśni,
  • zachowania czystości w łazience,
  • usuwania plam, robienia prania,
  • odświeżenia powietrza w mieszkaniu,
  • konserwacji mebli drewnianych,
  • eliminowania szkodników. 

Oprócz zapewnienia naturalnego i subtelnego czyszczenia, używanie olejków eterycznych pomaga nam zaoszczędzić. Ponieważ są one bardzo skoncentrowane, wystarczy jak będziemy ich używać w małych ilościach. Już kilka kropli wyczyści nam całą podłogę w domu czy płytki w łazience. Dobrym pomysłem jest zrobienie z nich naturalnych odświeżaczy powietrza. Do środków czystości możemy dodać mydło naturalne, z kolei w pielęgnacji ciała, olejki możemy łączyć z balsamami, itp. i wspomnianymi już świecami do masażu.

Kup naturalny olejek lawendowy w sklepie internetowym domiuroda.pl

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy!