Czytaj nas każdego dnia!

Obrączki ślubne - z jakiego materiału?

Obrączki ślubne - z jakiego materiału?

Obrączki ślubne to biżuteria, która powinna służyć przez całe lata, nie ulegając zbyt łatwo zniszczeniu i ciągle prezentując się pięknie. To trudny wybór, podobnie, jak przy pierścionku zaręczynowym. Obrączki wykonuje się dziś z bardzo wielu materiałów, od klasycznego, żółtego złota, aż po drewno i metale całkiem niestandardowe (na przykład wolfram). Wiele osób uważa też, że srebro nie jest tu odpowiednie. Jak widać, wokół ślubnej biżuterii narosło całe mnóstwo przekonań, mitów i zasad. Ostatecznie, są to przedmioty, które będą przez całe lata małżeństwa symbolizowały wzajemne oddanie i trwałość uczuć. Jak wybrać obrączki ślubne, na jaki materiał się zdecydować? Jakie są plusy i minusy rozwiązań najpopularniejszych oraz nieco mniej popularnych?

Obrączki ślubne ze srebra

Srebro jest przez wielu uważane za materiał zbyt tani i mało "odświętny", by robić z niego obrączki ślubne. To prawda, że srebro nie kosztuje wiele, a w dodatku jest o wiele mniej trwałe, niż złoto. Jednak dla tych par, które mają niewielki budżet lub nie przykładają zbyt wielkiej wagi do kosztowności biżuterii ślubnej, obrączki ślubne ze srebra mogą stanowić dobre rozwiązanie. Ostatecznie, nie trzeba ich nosić w każdym momencie życia, a odpowiednio odlane i ozdobione mogą być naprawdę piękne!

Obrączki ślubne ze złota

Najpopularniejszym materiałem na ślubne obrączki jest żółte złoto, szczególnie 14-karatowe. To dobre połączenie wytrzymałości i uroku, a także rozsądnej ceny. Złote obrączki poddają się także stosunkowo łatwo zmianom rozmiaru. Zadbane, złote obrączki wytrzymają całe lata w świetnym stanie.

obrączki ze złota

Jakie są plusy złota?

  • Średnia półka cenowa
  • Ponadczasowe i tradycyjne
  • Wytrzymałe i piękne

Sparwdź wyjątkową ofertę obrączek ślubnych w sklepie roren.pl

A czy złoto ma jakieś minusy?

Nie każdemu podoba się żółte złoto. Jest dość popularne, w oczach niektórych "opatrzone". Dla tych osób, którym niekoniecznie podoba się żółte, klasyczne złoto, a przy tym chciałyby nadal mieć złote obrączki, godne polecenia jest złoto w innym odcieniu. Jeśli chodzi o obrączki ślubne białe złoto jest już niemal tak popularne, jak żółte. Piękne i trwałe, a przy tym tańsze niż platyna, cieszy się zainteresowaniem. Zdecydowanie mniej popularne jest tu złoto różowe.

Inne metale i stopy

Wśród stopów i metali innych niż złoto zdecydowanie króluje ekskluzywna, kosztowna i piękna platyna. Niestety, to nie opcja dla każdego - koszt obrączek będzie naprawdę wysoki.  Jeśli chodzi o wybory awangardowe, niecodzienne, a przy tym naprawdę oszczędne, rosnącym zainteresowaniem cieszą się obrączki wolframowe. Niekiedy mają bardzo ciekawe kolory i zdobienia.

Niezwykłe obrączki z drewna

Wciąż jeszcze niepopularną, ale coraz częściej pojawiającą się na rynku ślubnym alternatywą dla obrączek metalowych są te wykonane z pięknie rzeźbionego drewna z wprawionymi w nie kamieniami.  Takie obrączki są oryginalne, niezwykłe i po prostu magiczne. Trzeba jednak liczyć się z koniecznością konserwacji i uważania na nie - prysznic z obrączką na palcu raczej nie wchodzi w grę. Warto jednak zapoznać się z ofertą choćby z ciekawości.

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy!