Czytaj nas każdego dnia!

Myjnie fryzjerskie - komfort i design w jednym

Myjnie fryzjerskie - komfort i design w jednym

Kiedy urządzamy salon fryzjerski, poza ladą recepcyjną, fotelami i konsoletami będziemy potrzebować również myjni do włosów. Ten, wydawać by się mogło, niepozorny mebel, stojący często na uboczu, jest bardzo istotnym elementem wyposażenia salonu fryzjerskiego. Poniżej wszytsko, co powinieneś wiedzieć o myjniach fryzjerskich prowadząc własny salon.

Komfort klienta jest najważniejszy

Choć klient spędza większość czasu siedząc w fotelu fryzjerskim, moment mycia włosów jest dosyć szczególny. Klient musi siedzieć z głową odchyloną do tyłu. To bardzo ważne, aby w takiej pozycji było mu wygodnie, a woda nie spływała mu do oczu. Dlatego wybór odpowiedniej myjni jest bardzo ważny. Moment mycia włosów można połączyć z masażem skóry głowy, który nie tylko korzystnie wpływa na włosy, ale również na samopoczucie klienta. Dzięki temu, będzie on później zadowolony i zrelaksowany podczas dalszych zabiegów.

Jaką myjnię wybrać?

Obecnie na rynku dostępny jest ogromny wybór myjni fryzjerskich. To, na jaką się zdecydujemy, w dużej mierze zależy od powierzchni, jaką dysponujemy.  Mamy do wyboru za równo myjnie wolnostojące, jak i zintegrowane. Ta pierwsza będzie świetnym rozwiązaniem dla niewielkiego salonu fryzjerskiego, ponieważ pozwoli w dużym stopniu zaoszczędzić miejsce. Można do niej dostawić fotel fryzjerski na kółkach – ten sam, który służy podczas dalszej pracy fryzjera. Jednakże, jeżeli dysponujemy odpowiednią ilości miejsca, warto zainwestować w myjnię zintegrowaną. Jest to myjnia kompaktowa, która posiada wbudowany fotel. Taka myjnia zapewnia klientowi większy komfort, ponieważ fotel jest ustawiony pod odpowiednim kątem.

myjnia fryzjerska misa

Rodzaje mis myjni

Myjnie różnią się między sobą również pod względem głębokości mis. Każde z rozwiązań niesie ze sobą pewne korzyści. Płytsza misa daje fryzjerowi lepszy dostęp do włosów klienta i ułatwia jego pracę. Natomiast misa głębsza to zabezpieczenie przed rozchlapywaniem się wody. Wybór należy więc do właściciela salonu fryzjerskiego.

W jaki sposób ustawić myjnię?

Tutaj również wiele zależy od powierzchni, jaką dysponujemy. Wielu fryzjerów preferuje ustawienie myjni na uboczu salonu. Jeżeli myjnia znajduje się obok stanowiska do strzyżenia, musimy ustawić ją w taki sposób, aby fryzjer miał swobodę ruchów, która wpływa na komfort jego pracy. Wiele myjni fryzjerskich posiada wbudowane półeczki, na których fryzjer może trzymać kosmetyki. Jeżeli jednak myjnia ich nie posiada, warto ustawić ją koło konsolety lub półki, z której fryzjer będzie mógł skorzystać myjąc włosy klienta.

Zadbaj o spójny wystrój wnętrza

Pomimo swojego głównie funkcjonalnego przeznaczenia, myjnia fryzjerska może, a nawet powinna również współgrać z wystrojem wnętrza Twojego salonu. Wiele profesjonalnych firm, takich jak na przykład Ayala, posiada w swojej ofercie bardzo eleganckie i ekskluzywne modele myjni fryzjerskich, które będą wspaniale podkreślać aranżację wnętrza i tworzyć klimat wnętrza. Dzięki temu, klient nie tylko będzie siedział podczas mycia włosów wygodnie, ale również będzie czuł, że znajduje się pod profesjonalną opieką.

Gdzie kupić myjnię fryzjerską?

Hurtownie fryzjerskie posiadają w swojej ofercie duży wybór myjni do włosów - np. MILA. Warto zrobić zakupy w hurtowni, aby móc obejrzeć wiele modeli i wybrać ten, który najlepiej spełni Twoje wymagania. Dobrym pomysłem jest wcześniejsze rozeznanie się na rynku i zdobycie informacji, które firmy i modele cieszą się najlepszą opinią. Dodatkowo, możesz skorzystać z usług hurtowni internetowej. Dzięki temu zakupy będą proste, szybkie i przyjemne.

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy!