Czytaj nas każdego dnia!

Jak wybrać odpowiednie obuwie na każdą porę roku

Jak wybrać odpowiednie obuwie na każdą porę roku

Jak kobiety zazwyczaj wybierają buty? Często zaglądają do sklepu, aby kupić baletki, a następnie kupują buty. Panie przychodzą po buty a wychodzą w czerwonych pantofelkach, aby pasowały do nowej sukienki.

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego tak się dzieje? Przynosisz do domu buty, które kupiłeś w sklepie, bo ci się podobały. Ale z jakiegoś powodu pozostaje w korytarzu lub na półce w szafie.

Taki spontaniczny zakup prowadzi do tego, że zaczynasz tego żałować. Ważne jest, aby wybrać właściwe buty. Często zdarza się, że nowe buty są niewygodne, ciasne lub ocierają stopy. Stopy się w nich pocą, lub są zmęczone z powodu sztywnej podeszwy, itp.

Sprawdź gazetka promocje i wybierz odpowiednią parę butów.

Te kłopoty prześladują nie tylko fashionistów, którzy interesują się trendami w modzie. Nawet dorośli mężczyźni, którzy poważnie myślą o zakupie butów, wpadają w tę pułapkę. Jak uchronić się przed marnowaniem dodatkowych pieniędzy, wybierając odpowiednie buty?

Poniższe zasady mówią o tym, jak wybrać odpowiednie buty:

  • Jest to znany fakt: najlepszym materiałem na buty jest skóra i wszystkie jej odmiany - zamsz, chrom i chevro. Buty lakierowane nie są odpowiednie na ciepłą porę roku, stopy w nich nie oddychają dobrze. Takie modele nie powinny być noszone przez panie, których stopy bardzo się pocą. Buty wykonane z tkaniny (modele sportowe) są bardziej odpowiednie na lato.
  • Jaki jest właściwy sposób na wybór butów? Preferujcie modele wykonane z elastycznych materiałów, takie produkty szybko dostosowują się do kształtu stopy. Miękkie podeszwy wyginają się gładko podczas chodzenia. Przy zakupie butów należy natychmiast sprawdzić elastyczność podeszwy - wygiąć ją. Górna część produktu nie powinna się zbytnio deformować.
  • Podeszwa butów lub kozaków powinna łatwo zginać się podczas chodzenia, tak aby wiązadła i mięśnie nogi osiągnęły pełną funkcjonalność. W przeciwnym razie stopy staną się zmęczone, a długi spacer będzie męczący.
  • Aby jak najdłużej utrzymać buty w dobrym stanie, zadbaj o nie. Często je myć i suszyć. Lepiej wysuszyć produkt w pobliżu grzejnika, nie umieszczać go bezpośrednio na grzejniku. Istnieje wiele nowoczesnych środków do pielęgnacji obuwia, ale najlepsze narzędzie do pielęgnacji wyrobów skórzanych - zwykła pasta do butów.
  • Ważną cechą tych butów jest ich trwałość. Prawidłowo dobieraj obcasy: przy zakupie butów sprawdź niezawodność konstrukcji. Podczas naciskania podnośnika pięta nie może się cofać. Jeśli będzie szarpać, buty będą trudne do utrzymania równowagi. Odległość pomiędzy piętą a podeszwą nie powinna być mniejsza niż trzy centymetry. Gdy ten parametr jest mniejszy niż 2,5 cm, nie należy kupować takiego modelu. Główne obciążenie spadnie na metatarsal zamiast na piętę. Jeśli chodzi o anatomię, to jest ona błędna. Może powodować nieprzyjemne formacje na stopie, takie jak wystająca kość.
  • Jak wybrać odpowiednie obuwie przy zakupie? Zwróć uwagę na piętę buta. To dobrze, gdy jest twardy. Jeśli jest na odwrót, tylna część może być szybko spuszczana, gdy się ją nosi. Wiąże się to z faktem, że niezawodne mocowanie pięty zniknie, a buty staną się niewygodne. W tym miejscu nie powinno być żadnych śladów podczas naciskania skarpetki.

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy!