Czytaj nas każdego dnia!

Karta Google Play – wiele możliwości dla każdego

Karta Google Play – wiele możliwości dla każdego

Google Play jest klepem internetowym należącym do marki Google. Znajdziemy w nim przeróżne aplikacje działające na smartfonach i tabletach, a poza tym także muzykę, filmy i programy TV, gry, czasopisma czy książki w formacie e-booków. Karta Google Play natomiast pozwala nam na zapłacenie za wszystkie te produkty w ramach jednego sklepu.

 

Do tej pory zakupy w Google Play mogły być opłacane na jeden z dwóch sposobów: pierwszym była karta kredytowa, drugim zaś doliczenie zakupów do rachunku za telefon. Do pierwszego sposobu konieczna była oczywiście karta i konto w banku, drugi oferowali niektórzy operatorzy, o ile klient miał u nich telefon na abonament. W tej chwili sytuacja jest jeszcze prostsza, ponieważ doładowanie Google Play można przeprowadzić za pomocą ogólnodostępnej karty.

Karta Google Play występuje w czterech nominałach: 20, 50, 75 oraz 150 złotych. To jednak nie koniec możliwości, ponieważ klient może sam wybrać doładowanie Google Play w odpowiadającej mu kwocie z zakresu 20-500 zł. Pozwala to dopasować kartę do aktualnych potrzeb.

Zakupiona karta Google Play musi zostać aktywowana. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy przeznaczony jest dla smartfonów oraz tabletów, które działają w oparciu o system Android. Doładowanie Google Play na tych urządzeniach odbywa się za pośrednictwem aplikacji Google Play Store. Klikamy w niej „Zrealizuj kod” i przepisujemy kod, który zawiera nasza karta Google Play.

Drugi sposób działa na laptopach i komputerach stacjonarnych. Należy w przeglądarce wpisać adres strony play.google.com/redeem. Na niej podajemy numer karty. Oba sposoby są bardzo proste, a różnią się przede wszystkim urządzeniami, na których przeprowadzamy doładowanie Google Play.

Karta Google Play ma szereg zalet. Z pewnością docenią je osoby dbające szczególnie o bezpieczeństwo swoich danych. Kupując taką kartę, nie musimy podawać numerów swojej karty kredytowej, nie musimy też logować się na konto bankowe. Dokonując tradycyjnych płatności, nie narażamy się na ataki ze strony hakerów, oszustów czy złośliwego oprogramowania. Poza tym karta Google Play w ogóle nie wymaga od nas posiadania konta bankowego, ponieważ możemy zapłacić za nią gotówką w sklepie. Co więcej, karta Google Play nie jest przepisana do konkretnego konta Google, można ją aktywować na dowolnym koncie. Co to oznacza w praktyce? Że osoba, która kupuje kartę, nie musi być osobą, która ją wykorzystuje. A zatem karta Google Play nadaje się dobrze na prezent dla kogoś, kto lubi multimedia i nie rozstaje się ze swoim telefonem czy tabletem.

Karta Google Play jako prezent sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie jesteśmy pewni preferencji obdarowywanego. To świetne rozwiązanie kwestii dodatku czy premii dla pracowników, którzy w ten sposób sami mogą zdecydować, czy przyznane środki przeznaczyć na filmy, czy e-booki. Mogą też samodzielnie wybierać gatunki i tytuły, nie ryzykujemy zatem, że nasz wybór będzie nietrafiony.

 

Artykuł partnera

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy!