Czytaj nas każdego dnia!

Czy warto kupić wyciskarkę dwuślimakową?

Czy warto kupić wyciskarkę dwuślimakową?

Pijąc soki z owoców i warzyw, robimy to ze względu na ich walory smakowe oraz właściwości prozdrowotne. Należy wprost stwierdzić, że zarówno pod pierwszym, jak i drugim względem, soki wyciskane samodzielnie biją na głowę produkty sklepowe. Dlaczego tak jest? I co jest potrzebne, aby móc na co dzień pić świeże i zdrowe soki domowej produkcji? Jaki sprzęt najlepiej zakupić?

Dlaczego domowe soki są najlepsze?

Soki, w które można zaopatrzyć się w sklepie zawsze będą gorszej jakości. Długie przechowywanie, czy to na półce, czy w lodówce, w znacznym stopniu obniża ich jakość i właściwości odżywcze. Soki robione w domu są zwykle spożywane w niedługim czasie po wyciśnięciu, są niepasteryzowane i wytwarzane ze świeżych owoców i warzyw. Dlatego są dużo bardziej wartościowe od soków ze sklepu.

Jak zrobić domowy sok?

Do samodzielnej produkcji soku niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Na rynku dostępne są sokowirówki, ręczne wyciskarki, a także elektryczne wyciskarki jednoślimakowe i dwuślimakowe. Różnią się one konstrukcją, sposobem działania, wydajnością i oczywiście ceną. Choć każde z wymienionych rozwiązań ma swoje zalety, to największym uznaniem cieszy się wyciskarka dwuślimakowa.

Wyciskarka ślimakowa – jak działa?

Działanie wyciskarek ślimakowych polega na zastosowaniu wałków, które miażdżą użyty do wyrobu soku surowiec. Wyciskarki te tłoczą sok z warzyw, owoców, a także ziół. W przeciwieństwie do sokowirówek nie mielą ich, lecz rozrywają włóka i ściany komórkowe, dzięki czemu zminimalizowany jest proces utleniania witamin i składników mineralnych. Podczas wyciskania wytwarzana jest jedynie niewielka ilość ciepła, dzięki czemu także czynniki termiczne nie wpływają na obniżenie walorów smakowych oraz jakości soków .

Dowiedz się więcej z rankingu wyciskarek dwuślimakowych na https://hurompolska.pl/ >>

Zalety wyciskarki dwuślimakowej

W porównaniu z innymi metodami wyrobu soków domowych oba rodzaje wyciskarek ślimakowych są najlepszym wyborem. Jednak to wyciskarka dwuślimakowa prowadzi w tej konkurencji. Powód tego jest oczywisty. Dzięki temu, że posiada dwa wałki, a nie jeden jest w stanie miażdżyć dużo twardsze owoce i warzywa, jest w stanie wycisnąć większą ilość soku, a tempo jej pracy jest szybsze. Dlatego, decydując się na zakup wyciskarki, warto rozważyć kupno właśnie wyciskarki dwuślimakowej.

Wyciskarka dwuślimakowa – jaką wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli wyciskarek. Wyciskarka dwuślimakowa dostępna jest w wersji podstawowej, ale także rozszerzonej o takie funkcje jak wsteczny bieg, blokada kapania, czy automatyczne czyszczenie oraz wiele innych nowoczesnych udogodnień.

Wyciskarka dwuślimakowa – jakie ceny?

Modele wyciskarek są bardzo zróżnicowane, więc siłą rzeczy i ich ceny są różnorodne. Jeśli chcemy zakupić model możliwie tani warto rozejrzeć się w ofercie dyskontów i w promocjach sklepów ze sprzętem AGD. Najtańsze modele można kupić już za kilkaset złotych, najdroższe z kolei sięgają kwot kilku tysięcy. Niezależnie od wydanej kwoty wyciskarka dwuślimakowa w domu to inwestycja w zdrowie własne i rodziny.

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy!