Czytaj nas każdego dnia!

Wycieczki na Sri-Lankę

Wycieczki na Sri-Lankę

Sri Lanka to państwo w Azji Południowej, położone na wyspie, która niegdyś znana była jako Cejlon. Zresztą tę samą nazwę nosił i ów wyspiarski kraj – aż do lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Obecna nazwa jest jednak wyjątkowo trafna. W sanskrycie oznacza ona „olśniewający kraj”.

I taka rzeczywiście jest Sri Lanka. Wycieczki do tego kraju są dziś niezwykle popularne. W 2009 roku skończyła się tu wojna domowa, która stanowiła spore zagrożenie dla przybywających na wyspę, co zdecydowanie nie sprzyjało traktowaniu tego kraju jako celu relaksującej i egzotycznej wycieczki. Sri Lanka po zakończonym konflikcie stała się jednak prężnie rozwijającym się państwem z bogatą infrastrukturą nastawioną na turystów. Nadal jednak pozostają strefy, które są niedostępne ze względu na możliwe zaminowanie terenu. W kurortach możemy jednak czuć się bezpiecznie. Obecnie – zdaniem specjalistów – nie ma tu tez zwiększonego ryzyka zamachu terrorystycznego. Pod tym względem Sri Lanka jest dziś bezpieczniejsza niż wiele stolic zachodniej Europy, a posiada wyjątkowy, egzotyczny urok.

Zanim zdecydujemy się na wyjazd, dowiedzmy się jeszcze, co ciekawego do powiedzenia ma ekspert z serwisu http://phontour.pl/a/kukv,praktyczny-poradnik-co-warto-wiedziec-przed-wyjazdem-sri-lanki, którego specjalizacją jest Azja Południowo Wschodniej, a szczególnie właśnie Sri Lanka: „Podróże po Azji to dziś wyraźnie zauważalny trend wśród turystów. Azja wciąż jest modna. Z wielu przyczyn. Przede wszystkim nadal jest tu dość tanio, oczywiście nie dotyczy to wszystkich regionów. Wciąż można tu przeżyć dzień za kilka dolarów, co przyciąga rzesze młodych ludzi z całego świata. Poza tym nadal nie brakuje tu miejsc, które są mało popularne w masowej turystyce, co przyciąga podróżników zainteresowanych poznawaniem autentycznego oblicza odwiedzanych państw” – wyjaśnia. „Oczywiście na Sri Lance nie brak też luksusowych kurortów, więc w tym kraju każdy znajdzie coś dla siebie” – dodaje ekspert.

Jakie są największe atrakcje, jakie spotkają nas podczas wycieczki? Sri Lanka to kraj, który słynie przede wszystkim z bujnej, egzotycznej przyrody i przebogatej fauny i flory. W dzikich ostępach tutejszej dżungli wciąż żyją na wolności słonie, bawoły i lamparty. Do atrakcji należy też wyprawa na plantację herbaty, która nadal zbierana jest tu ręcznie. To jeden z najważniejszych towarów eksportowych tego kraju. Coś dla siebie znajdą też miłośnicy zabytków – na Sri Lance nie brakuje starożytnych budowli. Jeśli dobrze wybierzemy czas wyjazdu, mamy też szansę wziąć udział w jednym z wielu niezwykle barwnych świąt hinduistycznych, Sri Lanka tak jak inne państwa azjatyckie położone nad oceanem jest też rajem dla miłośników sportów wodnych. Są tu wymarzone warunki zarówno do nurkowania, w tym dla osób zaawansowanych, które szukają w tym sporcie nowych wyzwań, jak i dla zanurzania się z rurką, czyli snorkelingu, który nie wymaga specjalnych umiejętności, a pozwala zobaczyć fascynujące, podwodne życie oceanu.

Ciepłe wody oceanu zachęcają też do leniwych kąpieli – warto jednak pamiętać o zachowaniu podstawowych środków ostrożności – nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu i uważać na parzące meduzy. Wprawdzie nie stanowią one poważnego zagrożenia dla zdrowia, jednak piekące ślady po oparzeniach mogą nam skutecznie zepsuć wypoczynek.

Na Sri Lance nie brakuje też miejsc o idealnych warunkach do uprawiania surfingu. Przy plażach znajdziemy zarówno wypożyczalnie sprzętu, jak i szkoły, w których pod okiem instruktora można uczyć się pływania na desce. Ci, którzy wolą bardziej leniwy wypoczynek, mogą po prostu relaksować się na plaży, ciesząc oczy bajecznie pięknymi, egzotycznymi krajobrazami i korzystając z pogody idealnej do wypoczynku.

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy! 

 

Warto zobaczyć