Czytaj nas każdego dnia!

Wycieczka na Seszele, czyli spełnienie marzeń

Wycieczka na Seszele, czyli spełnienie marzeń

Seszele to wyspiarskie państwo leżące na Oceanie Indyjskim. Jest bardzo popularnym kierunkiem wycieczek dla turystów z całego świata. Dlaczego? 115 wysp pochodzenia wulkanicznego i koralowego to bogactwo fauny i flory, a także klimat, który sprzyja wypoczynkowi przez cały rok. Niemal zawsze świeci tu słońce, a temperatura sprzyja plażowaniu. Ogromnym atutem są plaże pokryte idealnie białym i drobnym piaskiem. Nieprzypadkowo o Seszelach mówi się, że to rajskie wyspy. A wycieczka tam może być spełnieniem najpiękniejszych marzeń. To dlatego Seszele są tak popularne na przykład jako kierunek podróży poślubnych lub zaręczynowych, choć wiele atrakcji dla siebie znajdą tu także rodziny z dziećmi.

Jak przygotować się do wyjazdu na Seszele?

 

O udzieleniu kilku porad poprosiliśmy eksperta z serwisu http://phontour.pl/a/cukv,praktyczny-poradnik-co-warto-wiedziec-przed-wyjazdem-na-seszele – zaznacza on, że „Wyjazd na Seszele nie wymaga skomplikowanych przygotowań. Zacznijmy od dokumentów – od Polaków nie jest wymagana wiza ani pozwolenie na pobyt, jeśli wybieramy się tam turystycznie na okres krótszy niż 90 dni. Paszport musi być natomiast ważny przez co najmniej sześć miesięcy od chwili, w której przekraczamy granicę” – mówi.

A co ze szczepieniami? – „W przypadku wycieczki na Seszele jak najbardziej wystarcza zestaw podstawowy. Co obejmuje? Wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, tężec, błonica i dur brzuszny. Warto też zaszczepić się przeciwko wściekliźnie – mówi ekspert serwisu specjalizujący się właśnie w tej części świata.

Oczywiście szczepienia to nie wszystko warto pamiętać, że choć na Seszelach nie czyhają na nas specjalne zagrożenia zdrowotne, dobrze wyposażona apteczka to absolutny must have każdego podróżnika. Powinny się w niej znaleźć przede wszystkim leki, które stale przyjmujemy. Kolejny punkt to sprawdzone środki przeciwbólowe, a także preparaty łagodzące problemy żołądkowe. Dolegliwości ze strony układu pokarmowego często są reakcją organizmu na odmienną kuchnię i choć nie są groźne, mogą skutecznie zepsuć pobyt. Warto też zabrać ze sobą wapno – nigdy nie wiadomo, czy nie zaskoczy nas reakcja alergiczna, a nowych bodźców na pewno nie zabraknie. W apteczce powinny się też znaleźć plastry, bandaż i środki odkażające.

O czym jeszcze pamiętać, by podróż na Seszele naprawdę była wycieczką marzeń? Jeśli stawiamy na turystykę zorganizowaną, bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego biura podróży, które cieszy się dobrymi opiniami. Równie istotne jest, by wybrać ofertę, która jest dopasowana do naszych potrzeb i wyobrażeń o idealnym wypoczynku. Dla jednego będzie to intensywny wyjazd pozwalający poznać różne wyspy Seszeli i nasycony atrakcjami, dla drugiego błogi wypoczynek na rajskiej plaży w cieniu palm kokosowych.

Zawsze warto jednak skorzystać z tego, co oferują Seszele. Plażowanie i sporty wodne to punkt pierwszy. Z racji wyjątkowo bogatej rafy koralowej w tej części oceanu, ogromną popularnością cieszy się tu nurkowanie. Na plażach bez trudu znajdziemy wypożyczalnie sprzętu oraz skorzystamy z pomocy instruktorów. Popularny jest też snorkeling, czyli nurkowanie płytko, w masce z rurką. To idealna rozrywka dla zupełnie początkujących, a nawet i dla dzieci, a pozwala się zapoznać z bajecznie kolorowym podwodnym światem oceanu. Koniecznie trzeba też spróbować lokalnej kuchni, która bazuje na świeżych owocach morza. Przysmakiem jest na przykład grillowana ośmiornica. W licznych barach plażowych serwowane są nie tylko drinki, ale też świeże soki owocowe. Popularne owoce to mango i papaja, oczywiście hitem jest też woda kokosowa serwowana w rozciętym kokosie – czeto świeżo zerwanym.

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy!