Czytaj nas każdego dnia!

Atrakcje turystyczne w Karpaczu. Co warto zobaczyć, gdzie warto się zatrzymać?

Atrakcje turystyczne w Karpaczu. Co warto zobaczyć, gdzie warto się zatrzymać?

Jeżeli mamy w planach wakacyjny wyjazd w góry, to czy do wyboru tak naprawdę mamy tylko albo Zakopane i jego okolice, albo Bieszczady? Zdecydowanie nie! Pamiętajmy o tym, jak wspaniały jest Karpacz, jego okolice oraz oczywiście piękne Karkonosze!

I to właśnie w te rejony Polski chcielibyśmy Was zaprosić. To miejsce, gdzie znajdziemy spokój i będziemy mogli odetchnąć od zgiełku miasta. Jednocześnie, na pewno nie natrafimy tu na takie tłumy, jak w Zakopanem czy niektórych bieszczadzkich miejscowościach. Nie zapominajmy też o tym, że lokalne ceny tez na pewnie równie miło nas zaskoczą!

Co jednak warto zobaczyć w Karpaczu i jego okolicach oraz gdzie się zatrzymać?

Obcowanie z naturą

To na nim w końcu zależy tak wielu turystom. W przypadku Karpacza i jego okolic wybór mamy naprawdę duży i w przypadku nawet naprawdę długich wyjazdów, nikt nie będzie się tutaj nudził. Jeżeli lubimy zdobywać szczyty i trochę się zmęczyć – na pewno dobrym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na zdobycie Śnieżki. To największy szczyt w tych okolicach, jego wysokość wynosi 1602 m.n.p.m. Zarówno po drodze, jak i z samego szczytu, roztacza się naprawdę piękny widok. Na samym szczycie warto zdecydować się na odwiedzenie dawnego schroniska, które znajduje się po czeskiej stronie. Co prawda już nie działa, ale obecnie pełni funkcję wręcz fenomenalnego punktu widokowego. Potwierdza to grono zadowolonych turystów.

Kolejnym miejscem zdecydowanie wartym odwiedzenia jest oczywiście Kocioł Małego Stawu, miejsce piękne i urokliwe – znów podkreśla to wielu turystów. Znajdziemy w nim m.in. jezioro o powierzchni blisko 3 ha. Dla chętnych – w tych okolicach znajduje się również schronisko Samotnia, więc jest to dobre miejsce, aby zatrzymać się na chwilę, coś zjeść, odpocząć i ruszyć w dalszą trasę.

Dziki wodospad to kolejna atrakcja, której nie można pominąć. Znajduje się on w okolicach Karkonoskiego Parku Narodowego. To kolejne miejsce, które tak często odwiedzane jest przez turystów.

Norweska świątynia i inne atrakcje

Jeżeli nadal Wam mało – oczywiście Karpacz ma do zaoferowania znacznie, znacznie więcej. Jednym z punktów obowiązkowych, naszym zdaniem, jest oczywiście znana Świątynia Wang. Została ona sprowadzona do Polski w XIX wieku z Norwegii, w której powstała w wieku XII. W większości zbudowana jest z oryginalnych części, reszta z nich jest niezwykle wiernymi kopiami. To niezwykle piękna, średniowieczna budowla, której nie można ominąć w swoich wakacyjnych planach.

Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest oczywiście Chata na głowie. Jak sama nazwa skazuje, to budowla, która została odwrócona do dołu dachem. Jak najbardziej możemy do niej wejść! Warto mieć na uwadze, że chwile zajmuje przyzwyczajenie się do panujących tam zasad, w końcu całe wyposażenie również zostało odwrócone! Jest to jednak ciekawe doświadczenie, z którego najbardziej będą zadowoleni prawdopodobnie najmłodsi członkowie wycieczki.

Dobry nocleg podstawą udanego wyjazdu

Przedstawione atrakcje to tylko kropla w morzu tego, co Karpacz, jego okolice oraz same Karkonosze mają do zaoferowania swoim gościom. Nie można jednak zapominać o tym, że podstawą każdego udanego wyjazdu, czy na dwa dni, czy dwa tygodnie, jest właśnie dobre miejsce noclegowe. Na jakie więc warto zdecydować się w Karpaczu?

Naszym zdaniem znakomitą decyzją będzie pensjonat Leśny Dwór – najstarszy obiekt tego typu w całym mieście, będący połączeniem doświadczenia, tradycji, klimatu oraz nowoczesnych i wygodnych dla gości rozwiązań. Dodatkowo, jego goście mogą liczyć na usługi znakomitej restauracji Mamma Mia!

Sam pensjonat oferuje swoim gościom 33 pokoje – w wariancie Standard, Komfort oraz Pokój Rodzinny. Wszystkie z nich są znakomicie wyposażone, dodatkowo, ceny możemy uznać za niezwykle korzystne!

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.lesnydwor.karpacz.pl – można tam nie tylko dowiedzieć się więcej o samym pensjonacie i jego ofercie, zobaczyć jego zdjęcia, ale również zarezerwować nocleg!

My natomiast gwarantujemy, że noclegi w Leśnym Dworze zaliczane są tylko do tych niezwykle udanych!

Karpacz noclegi

O nas

Polteczki, nowinki oraz garść przydatnej wiedzy. To wszystko znajdziesz na naszym portalu, do którego lektury serdecznie zapraszamy! 

 

Warto zobaczyć