Zamek czeka na turystów

Właśnie kończą się prace remontowe w zamku w Tucznie. Po ponad rocznej przerwie już niedługo obiekt będzie gotowy na przyjęcie gości. Oferta Stowarzyszenia Architektów Polskich, które jest właścicielem zamku, jest bogata i zadowoli nawet najwybredniejszych turystów.

Główne prace remontowe skoncentrowały się na odświeżeniu i malowaniu ścian wewnętrznych w całym obiekcie. Generalny remont przeszły pomieszczenia kuchenne. Pokoje otrzymały nowy wystrój oraz zamontowano w nich płaskie telewizory. Pozostało dokończyć remont dachu, wycyklinować parkiety i przeprowadzić renowację mieszczącego się w zamkowych piwnicach baru. Wszystko będzie niedługo gotowe i będzie czekać na pierwszych gości.

– Sam zamek i jego okolica są naszym zdaniem ogromną atrakcją – zachwala dyrektor do spraw marketingu Zamek Tuczno Małgorzata Bego. – Na organizowanych wydarzeniach będziemy zapewniać atrakcje artystyczne, pokazy rycerskie, zajęcia grupowe w plenerze, spływy kajakowe oraz jazdę konną. Mamy zamiar organizować turnusy oraz weekendy tematyczne: jeździeckie, ornitologiczne, dietetyczne, medytacyjne, plenery artystyczne, fotograficzne, warsztaty rękodzieła, kursy kulinarne, językowe czy tańca. A do naszej restauracji będziemy zapraszać na tematyczne dni, np. tydzień z dziczyzną czy ze szparagami.

Gospodarze liczą zarówno na gości indywidualnych, jak i korporacyjnych. Dla tych pierwszych będą organizowane przyjęcia okolicznościowe jak wesela, rocznice czy urodziny, a dla klientów korporacyjnych spotkania firmowe, szkolenia, konferencje i imprezy integracyjne. Natomiast do restauracji zapraszają mieszkańców naszego regionu i oczywiście przyjezdnych.

– Dostępność wolnych miejsc w zamku jest uzależniona od sezonu – dodaje Małgorzata Bego. – W miesiącach letnich mogą zdarzyć się kłopoty z rezerwacją, natomiast w pozostałych porach roku dostępność pojedynczych pokoi będzie większa, choć należy liczyć się z tym, że podczas większych konferencji cały obiekt będzie zarezerwowany. Należy po prostu zadzwonić wcześniej i sprawdzić.

Obecnie zamek w Tucznie oferuje blisko 100 miejsc noclegowych, a restauracja może pomieścić 70 gości. Sale konferencyjne i bankietowa mogą przyjąć 100 osób. Strona internetowa zamku jest w trakcie budowy, lecz już niedługo wszystkie informacje zostaną zaktualizowane i będą uzupełniane na bieżąco. Będzie je można znaleźć pod adresem: www.zamek-tuczno.com.pl

„Narew Extra”