Ćwiczenia na poligonie w Brodnicy

Policjanci z trzech komend policji wraz ze swoimi czworonożnymi pupilami ćwiczyli  na brodnickim poligonie. Czworonożni policjanci tropili przestępców i ćwiczyli obronę swoich przewodników.

Przewodnicy psów służbowych z Brodnicy, Grudziądza i Golubia-Dobrzynia wraz ze swoimi pupilami, odbyli kwartalne szkolenie na brodnickim poligonie wojskowym. Policjanci wraz ze swoimi podopiecznymi ćwiczyli tropienie i zatrzymanie groźnego przestępcy, pokonywanie przeszkód w terenie, posłuszeństwo ogólne i zbiorowe. Pieski, jak zwykle, spisały się na medal. Przewodnicy zaprezentowali sprawność i siłę swoich psów oraz agresję wobec niebezpiecznych osób.

– Wszystkie psy służbowe, zanim wyszły ze swoimi przewodnikami patrolować ulice i tropić bandytów, odbyły półroczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach – mówi Agnieszka Łukaszewska z brodnickiej policji. – Po zaliczeniu egzaminów końcowych, trafiły do codziennej służby na brodnickich ulicach. Każdy z nich, co trzy miesiące, jest badany przez lekarza weterynarii, a raz w roku przechodzi testy potwierdzające umiejętności.

Przypomnijmy, że brodniccy przewodnicy psów służbowych w ubiegłym roku w wojewódzkich zawodach kynologicznych zajęli I i III miejsce, a na ogólnopolskich zawodach przewodnicy st.asp. Marian Augusciński z psem „Iskra”  wspólnie z kolegą z Tucholi sierż.szt. Tomaszem Kozieleckim z psem „Edyl” , zdobyli Drużynowe Mistrzostwo Polski w kategorii psów patrolowo-tropiących i stanęli na najwyższym stopniu podium.

„Extra Brodnica”