Bogumił Drogorób: Nienawiść

Amok, gorączka, histeria, jad, złość, irytacja, pieniactwo, podniecenie, popłoch, psychoza, wściekłość, zaciekłość, zacietrzewienie, zawziętość, złość, cynizm, hipokryzja, niechęć, pogarda, wstręt, agresywność, wzgarda, napastliwość… Co jeszcze można dopisać do tych emocji – wykrzywioną twarz, wytrzeszcz oczu?

Unia Europejska jeszcze nie widziała wśród polityków człowieka tak zajadle walczącego z rodakiem, sądzącego, że reguły gry stosowane przez niego w kraju wystarczą, żeby pogonić przemądrzały świat, skupiony pod gwiaździstą flagą na granatowym tle. Przemądrzały Stary Kontynent najpierw się zdziwił, a potem udowodnił, że nie da się nabrać na sztuczki człowieka żyjącego w innej rzeczywistości, nadto zna symbolikę gestu Kozakiewicza, tyczkarza.
Kto przeciw trzeba go opluć – w tym przypadku 27 głosujących członków Unii Europejskiej, wśród nich tego na wylocie też, reprezentantkę języka angielskiego, a także wielkiego miłośnika futbolu z Węgier – tu Victor Orban okazał się zwykłym piłkarzykiem.

Oczywiście, – Jarosław Kaczyński, jeżeli ktoś tego nie wie, ma szansę wygrać z Unią. Może to być Unia Wąbrzeźno…

BOGUMIŁ DROGORÓB