Automaty do gier ukryte pod Brodnicą

Policjanci z Brodnicy wspólnie z celnikami zabezpieczyli 360 automatów do gier. Niezarejestowane maszyny, służące do nielegalnych gier hazardowych, ukryte były w budynku gospodarczym w małej miejscowości pod Brodnicą.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Torunia, przeprowadzili działania w powiecie brodnickim mające na celu ujawnienie nielegalnych gier hazardowych. Pod koniec ubiegłego tygodnia funkcjonariusze weszli do budynku gospodarczego, znajdującego się w niewielkiej miejscowości pod Brodnicą, w którym ukryte były automaty. Policjanci wspólnie z celnikami zabezpieczyli 360 sztuk nielegalnych maszyn. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest przez funkcjonariuszy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu. 

Od 1 kwietnia br. weszły w życie  zmiany w ustawie o grach hazardowych. Nowelizacja ustawy zakazuje posiadania automatów do gier (poza wyjątkami wskazanymi w ustawie).

Przestępstwo posiadania nielegalnych gier hazardowych zagrożone jest karą grzywny, pozbawienia wolności do lat 3 albo obu tym karom łącznie.

„Extra Brodnica”